dufulus
03.03.11,09:15
čaute poraďáci,
chcel by som sa spýtať, či nemáte informácie o podávaní daňových priznaní dane z príjmov PO elektronickou formou. Pravdepodobne by tam mala byť tá možnosť, pretože sú tam potrebné dokumenty na vyplnenie, ako samotné daňové priznanie, tiež súvaha, VZaS...
Najviac ma ale trápi či dokážem podať elektronicky aj poslednú súčasť účtovnej závierky a zároveň prílohu k daňovému priznaniu - Poznámky.
Mám ZEP.
Nemáte niekto skúsenosti s týmto či to funguje nejako alebo ako to treba spraviť, treba aj tak podať tieto dokumenty aj v tlačenej forme alebo ako to vlastne je?
Ďakujem na rady a informácie :)
sway
18.03.11,08:15
čaute poraďáci,
chcel by som sa spýtať, či nemáte informácie o podávaní daňových priznaní dane z príjmov PO elektronickou formou. Pravdepodobne by tam mala byť tá možnosť, pretože sú tam potrebné dokumenty na vyplnenie, ako samotné daňové priznanie, tiež súvaha, VZaS...
Najviac ma ale trápi či dokážem podať elektronicky aj poslednú súčasť účtovnej závierky a zároveň prílohu k daňovému priznaniu - Poznámky.
Mám ZEP.
Nemáte niekto skúsenosti s týmto či to funguje nejako alebo ako to treba spraviť, treba aj tak podať tieto dokumenty aj v tlačenej forme alebo ako to vlastne je?
Ďakujem na rady a informácie :)


Tak nie som prvá čo ma toto trápi, akurát som toto hľadala, lebo ak podám DPPO 31.3.2011 elektronicky, tak do 5 dní musím podať krycí list... OK, ale poznámky odovzdám až s ním??? nik nevie poradiť???
dík...:rolleyes:
KEJKA
18.03.11,13:42
mám ZEP, takže všetky výkazy som podala elektronicky a žiadny krycí list k tomu nie je potrebný.
Poznámky som poslala klientovi, ten ich vytlačil, podpísal a poslal klasicky -poštou. INá možnosť zatiaľ nie je.
sway
23.03.11,06:20
mám ZEP, takže všetky výkazy som podala elektronicky a žiadny krycí list k tomu nie je potrebný.
Poznámky som poslala klientovi, ten ich vytlačil, podpísal a poslal klasicky -poštou. INá možnosť zatiaľ nie je.


Ja nemám ZEP, takže musím odovzdať do 5 dní krycí list, ale áno je to asi tak, lebo odpoveď na môj dopyt bola takáto:

Váš dopyt:

Poprosím o informáciu ako riešiť odovzdanie Poznámok k účtovnej závierke v prípade, že podávam DPPO elektronicky.
Napr. podám DPPO elektronicky 31.3.2011,potom 1.4.2011 odovzdám na DÚ krycí list a s ním by som odovzdávala aj poznámky k účtovnej závierke? - bude to takto v poriadku?

Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Poznámky ako súčasť účtovnej závierky nie je možné podať elektronicky, odporúčame ich zaslať poštou, pretože podanie urobené telegraficky, telefaxom, ďalekopisom alebo elektronickými prostriedkami, ak nie je podpísané zaručeným elektronickým podpisom alebo urobené v súlade s dohodou podľa § 20 odseku 8 zákona o správe daní, treba doručiť aj v písomnej forme, a to do piatich pracovných dní od jeho odoslania, inak sa nepovažuje za doručené.

Šrojtová, sekcia metodiky daní, odbor služieb pre verejnosť


;):rolleyes:
zamako
06.03.12,11:27
...platí tento postup aj pre rok 2012?...
KEJKA
06.03.12,12:08
áno, pre staré dohody platí starý postup.
Čo je nové - pribudla možnosť podávať cez EZU a tam sa dá dať príloha = poznámky.
Hudecmarek
25.03.13,12:17
Ahojte všetci,

podľa zákona (DP) je finančná správa povinná prijať akékoľvek elektronické podanie. Potom by malo stačiť podpísať PDF-poznámky zepom (napr. v Q-sign) a podať ako bežnú prílohu e-mailu.
Vyžiadajte si ale potvrdenie o prijatí.
Podanie cez portál verejnej správy nefunguje (podáte len na MF SR).

Ja som robil (iné podanie) na DÚ v TT opísanou metódou a úrad to riadne prijal a spracoval (... a napokon vo veci aj rozhodol)
yvica
02.04.13,15:12
poslala som daňové aj výkazy elektronicky, ako mám poslať poznámky, môžem aj mailom a potom doručiť písomne? a na aký mail? dík
Tweety
02.04.13,15:25
poslala som daňové aj výkazy elektronicky, ako mám poslať poznámky, môžem aj mailom a potom doručiť písomne? a na aký mail? dík
Poznámky treba doručiť osobne alebo zaslať poštou.
yvica
02.04.13,15:33
ale niekde tu písali, že sa dajú elektronicky ako príloha, ale mailom? no a čo ak ich nestihnem dnes poslať bude pokuta?