maurenius
03.03.11,08:59
Dobry den.
Chcel by som kupit byt ale mam problem s dokladovanim prijmu.Nejake peniaze mam nasetrene takze by mi stacilo tych 65-70% sum& nehnutelnosti.ma s tym niekto nejake skusenosti?vsade som zatial nasiel len 50% prefinancovanie.
Dakujem
lovcan1
03.03.11,15:44
Bez dokladovania prijmu je naozaj možné max. 50% z hodnoty nehnutelnosti. Jedine ak ste clenom nejakej komory (lekarskej, advokatskej...).
Neda sa ten problem s dokladovanim prijmu riesit docasne, resp. je nejaky prijem? Mozno sa da dokladovat, len o tom neviete.
willma
03.03.11,16:21
aj bez dokladovania príjmu si ťa banka preverí v sociálnej poisťovni - ak nie sú odvedené príspevky, prípadne len v minimálnej miere, môžeš zabudnúť na úver- nech máš nehnuteľnosť hoci aj v neviem ako vysokej hodnote.
lovcan1
04.03.11,10:09
Je pravda, ze si banka overuje v soc. poistovni, ale len to, ci ste zamestny(teda ak je tam trvaly pracovny pomer), neoveruje vysku prijmu. Pokial nie je trvaly pracovny pomer a je prijem len z podnikania tak si overi ci sa platia odvody, teda ci nie ste dĺzni soc. poistovni (tento zoznam je uz aj zverejneny) a banka bude od vas este chciet doklad z danoveho uradu, ze tam nemate nedoplatky. Vy v banke iba cestne prehlasite vas prijem, jedina podmienka je, ze nesmiete byt nezamestnany.







f