dosi
19.12.05,12:00
Vedel by mi niekto pomôcť ako napísť žiadosť o odpustenie pokuty za neskoré odovzdanie hlásení zo ZČ?
Skusil to už niekto ? Ako to správne formulovať a ako sa s toho dostať ?

:o Ďakujeeeem.
ajobs
19.12.05,11:10
Vedel by mi niekto pomôcť ako napísť žiadosť o odpustenie pokuty za neskoré odovzdanie hlásení zo ZČ?
Skusil to už niekto ? Ako to správne formulovať a ako sa s toho dostať ?:o

A čo chceš uviesť na svoju obranu, aby ti pokutu odpustili ?
dosi
19.12.05,11:11
Hmmmm....že som bola pracovne veľmi zaneprázdnená.....?
dosi
19.12.05,11:15
Bola som chorá, ale ako SZČO som samozrejme neležala ale pracovala a takto sa mi to vypomstilo.
Lucy
19.12.05,11:16
Noo myslím si, že veľmi nepochodíš. :mad:
ajobs
19.12.05,11:19
Hmmmm....že som bola pracovne veľmi zaneprázdnená.....?

No, neviem, či ti to uznajú ???:eek: :p
Ale tu prikladám dokument, korým naša firma uspela v odvolaní a pokutu zrušili.
dosi
19.12.05,11:42
Dakujem za dokument, musíím podumať ako to s tými dátumami bolo.
Lucy
19.12.05,11:57
V prípade, ak si odovzdala hlásenie v lehote, tak máš možnosť to dokázať, ale ak to bolo po termíne, tak "výhovorky" o PN atď DU nezaujímajú.:confused:

Si myslím.
Evanka
19.12.05,12:13
Pokiaľ je mi známe, tak DU to ani nemôže urobiť, pretože § 35 Z o správe daní mu túto povinnosť ukladá...
Ak daňový subjekt nepredloží v ustanovenej lehote hlásenie alebo prehľad podľa osobitného zákona, správca dane mu uloží pokutu 2 000 Sk; ak hlásenie alebo prehľad daňový subjekt nepredloží ani v lehote určenej správcom dane vo výzve, správca dane mu uloží pokutu 4 000 Sk.
Takže DU nemá na výber. Bolo by iné, keby tam bolo, môže uložiť pokutu. Samozrejme inak je to v prípade, ak DS preukáže, že to odoslal v termíne.
DanielaSL
19.12.05,19:01
Ja som prehľad odoslala len o jeden jediný deň neskôr , samozrejme prišla pokuta a nijako sa nedalo uspieť s odvolaním. Porušili sme .... hoci len o jediný deň.
KEJKA
19.12.05,20:21
Správca dane uloží pokutu, lebo sa musí držať litery zákona. Na základe odvolania však môže sankciu odpustiť. Na inom mieste som sa tu posťažovala, lebo som dostala pokutu primeškaní o 1 deň. Ale s odvolaním som uspela. Pritom som nemohla dokázať kedy som vlastne hlásenie doručila, nemala som odtlačok DU na kópii ani podací lístok z pošty. DU však nič nešetril. Stačilo moje odvolanie, kde som napísala, že som si zle vyložila zákon, lebo pre mňa text do 30 dní znamenal do konca mesiaca.
K tomu som si sama napísala na hlásenie dátum 31.1. Odvolanie som poslala obyčajne, teda nemala som ani doklad o podaní odvolania.
DU o pár dní mi poslal rozhodnutie o odpustení ... akoby čakal len na môj list. A poznám viacerých, ktorým DU sankciu odpustil. Takže sa netreba vzdávať, dá sa obrátiť priamo na správcu, nech poradí, pomôže, aká je šanca získať odpustenie.
Tak hlavu hore a nejaké odvolanie treba zosmoliť. Ak si bola chorá, možno si nebola PN, koľko peňazí si štátu ušetrila, že si si nenechala vyplácať dávky PN? Ak si brala nemocenskú - koľko príjmov ti uniklo, lebo si nemohla svoju prácu vykonávať? Aj čisto ľudsky napísaná žiadosť môže byť úspešná.
DanielaSL
20.12.05,06:23
No práve minule nám na školení pani z daňového úradu vysvetlila, že musia dať pokutu , lebo zase pre zmenu úrad poruší zákon. Ale asi je to stále o ľuďoch.