evava
03.03.11,11:08
Dobry den,
chcela by som sa spytat na vypocet RZD v programe MRP mzdy a personalistika, konkretne na situaciu, ze mam zamestnanca, dochodcu, ktoremu po zadani vsetkych ploziek ako su zivotne poistenie, dochodok poberany v danom roku a podobne, vyjde vysoky nedoplatok na dani, aj ked sme dane riadne odvadzali. Program pouzivam kratko a preto by som bola vdacna za radu, co robim zle.

dakujem
ivka70
03.03.11,10:10
Neuplatnovali ste mu nahodou nezdanitelnu cast zakladu dane preddavkovo pocas roka?
evava
03.03.11,10:16
nezdanitelna cast bola uplatnovana kazdy mesiac v mzde, na dochodku je poslednych 5 mesiacov, takze do konca roka mu bla uplatnovana v kazdej vyplate
katka50
03.03.11,10:24
nezdanitelna cast bola uplatnovana kazdy mesiac v mzde, na dochodku je poslednych 5 mesiacov, takze do konca roka mu bla uplatnovana v kazdej vyplate
Zrejme v Žiadosti si si odklikla zamestnanec poberá dôchodok. Keďže k 1.1.2010 nebol st. dôchodcom-toto políčku necháš prázne- má nárok na celú NČZD - 4025,70 €.
evava
03.03.11,10:35
ak pobera dochodok poslednych 5 mesiacov, zadavam to alebo nie, lebo s tym mi to vyhadzuje tie velke nedoplatky.
katka50
03.03.11,10:39
ak pobera dochodok poslednych 5 mesiacov, zadavam to alebo nie, lebo s tym mi to vyhadzuje tie velke nedoplatky.
Nezadávaš. Túto kolonku zaklikneš a vyplníš, ak by bol st. dôchodcom k 1.1.2010.
evava
03.03.11,10:46
takze ak to spravne chapem, tak st. dochodok zapocitavam len v pripade ak bol dochodcom cely rok, inak nehra ziadnu rolu v tomto RZD.
ivka70
03.03.11,11:36
takze ak to spravne chapem, tak st. dochodok zapocitavam len v pripade ak bol dochodcom cely rok, inak nehra ziadnu rolu v tomto RZD.

Ono je to tak,v zakone, ze ak bol dochodcom k 1.1. daneho roka.
Nie je podmienka, ze cely rok musi byt dochodcom.
Takze aj ti, co tento rok este do februara boli poberatelmi predcasneho starobneho dochodku a potom sa ho vzdali a ostali pracvoat, to zaskrtnute buduci rok budu mat.
a narok na Nezdanitelnu cas len ako rozdiel medzi nezd. castou standardno ua dochodkom vyplatenym v roku 2011.
evava
03.03.11,12:14
no uz v tom mam jasnejsie :)
velmi pekne vam dakujem za odpovede, moc ste mi pomohli :)