march7
03.03.11,11:35
Dobrý den, měla bych prosbu.
Koupila jsem byt na Slovensku. Puvodní vlastníci měli dlžoby, jedna slečna je vyplatila a byt koupila. Puvodní vlastníci v bytě zustali. Já jsem byt koupila i s nimi.
Již 3. měsíc se i po mé nabídce náhradního nájmu odmítli vystěhovat.
Co s nimi mužu jako vlastník dělat, abych je z bytu dostala co nejdříve

děkuji
lubko6394
03.03.11,13:37
Já bych se ptal té slečny, která udělala tak výtečný biznis...
march7
03.03.11,13:51
Mám pocit, že slečně je to jedno a žalovat ji nechci kvůli zdlouhavosti soudů
lubko6394
03.03.11,14:04
Mám pocit, že slečně je to jedno a žalovat ji nechci kvůli zdlouhavosti soudů

Nebola to táto: http://www.porada.sk/t72529-vystahovanie-najomnika-z-bytu.html
march7
03.03.11,14:32
pochybuji, zřejmě ne. Za výhodnější nabídkou se dal čekat podraz.

Zkusím poslat výzvu na vypratanie, jak jsem se tu dočetla, s LV odhlásím trvalý pobyt a uvidíme, co se bude dít :-(
derek191919
03.03.11,15:58
Majú nájomníci riadnu zmluvu? Alebo tam boli na čierno? Ak na čierno, tak ich odtial normalne vyprac, ked tak zavolaj policiiu, ukaz im ze ti byt patri a je to vybavene. Ak majú platnú zmluvu, tak sa mi zdá, že im treba nájsť náhradné ubytovanie s podobným nájmom a rovnakou úrovňou bývania.
march7
03.03.11,16:25
Byt jsem koupila i s nájemníky( původními vlastníky), leč v kupní smlouvě o nich není zmínka. V předchozích příspěvcích jsem četla, ze policie se nechce příliž zapojovat do " svepomocného výkonu prava", potom jedině dostatek svědků či kameru:-(
derek191919
03.03.11,17:38
Tak ked nemáte uzatvorenú nájomnú zmluvu tak prakticky oni tam nemajú čo robiť, lebo ten byt je Váš. Ved Vaše auto tiež nepoužíva predchádzajúci majiteľ od ktorého ste si ho kúpili. Ešte by ste mohli mať z toho Vy, pretože ak tam byvajú bez zmluvy, tak sú tam prakticky na čierno a niekto by Vás mohol obviniť, že prijímate od nich nájomné ale neodvádzate z toho daň. A polícia to musí riešiť, na to sú, proste obsadili Vám Váš majetok, tak to treba vyriešiť. Ja by som prišla k bytu aj s listom vlastníctva, zavolala políciu a keďže oni nebudú mať ukázať nájomnú zmluvu, lebo ste žiadnu neuzavreli, tak by museli v momente opustiť Váš byť.
faklmen
04.03.11,11:32
Alebo zavolat dvoch-troch holohlavych panov, zazvonit a v podstate v tomto pripade navsteva, ktora nechce odist by si bud zobarala svoje caky paky a odmasirovala po svojich alebo by ich naprazdno odniesli. Vymenit zamok vo dverach, dat panom vsimne, podakovat a fertig.
hipi
09.03.11,21:09
zober im okna a vchodove dvere