APorubska
03.03.11,12:16
Mám pravdu , že FO , ktorej príjem za rok 2010 nepresahoval 2000€ , nemusí podávať daňové priznanie ?!
Tweety
03.03.11,11:18
Mám pravdu , že FO , ktorej príjem za rok 2010 nepresahoval 2000€ , nemusí podávať daňové priznanie ?!
ÁNo, nemá povinnosť podania.
Timka1
03.03.11,11:22
Mám pravdu , že FO , ktorej príjem za rok 2010 nepresahoval 2000€ , nemusí podávať daňové priznanie ?!

presnejšie, do polovice výšky nezdaniteľnej časti ročne čo je 2012,85 € za rok 2010, sa nemusí podávať DP
ewita888
03.03.11,11:22
nemá povinnosť, ale ak je tam nejaká strhnutá daň, je možnost jej vrátenia..
katka50
03.03.11,11:24
Mám pravdu , že FO , ktorej príjem za rok 2010 nepresahoval 2000€ , nemusí podávať daňové priznanie ?!

Nemusí, ale ak mala zrazenú daň, tak ak je to st. dôchodca k 1.1. a príjem je do výšky 2012,85 €, alebo FO, ktorá si uplatní NČZD – tak sa jej oplatí, lebo sa jej zrazená daň vráti.
timejka200
03.03.11,11:48
a čo ak manželka dosiahla za 4 mesiace príjem 2300 Eur / viac ako polovica nezdanit. časťi/ - ostatné mesiace bola nezamestnaná. Ale zároveň manžel si na ňu uplatnil nezdaniteľnú časť vo svojom DP? Má manželka povinnosť podať aj sama daňové priznanie?
Tweety
03.03.11,11:50
a čo ak manželka dosiahla za 4 mesiace príjem 2300 Eur / viac ako polovica nezdanit. časťi/ - ostatné mesiace bola nezamestnaná. Ale zároveň manžel si na ňu uplatnil nezdaniteľnú časť vo svojom DP? Má manželka povinnosť podať aj sama daňové priznanie?
Má.
Xanti
03.03.11,12:02
a čo ak manželka dosiahla za 4 mesiace príjem 2300 Eur / viac ako polovica nezdanit. časťi/ - ostatné mesiace bola nezamestnaná. Ale zároveň manžel si na ňu uplatnil nezdaniteľnú časť vo svojom DP? Má manželka povinnosť podať aj sama daňové priznanie?
Musí podať DP, a manžel si hádam uplatnil len rozdiel medzi nezdaniteľnou čiastkou a jej príjmom.
ewita888
03.03.11,12:08
Musí podať DP, a manžel si hádam uplatnil len rozdiel medzi nezdaniteľnou čiastkou a jej mzdou.
poopravím, nie mzdou, ale jej príjmom.. lebo do príjmu ide aj napr. príspevok z úradu práce..
Xanti
03.03.11,12:09
Mala som sa exaktnejšie vyjadriť. :D
ewita888
03.03.11,12:11
niééé, tvoje vyjadrovanie sa je excelentné... :)
timejka200
03.03.11,14:41
áno manžel si uplatnil len tren rozdiel...:))
timejka200
03.03.11,14:42
čiže ona si vo svojom DP uplatní celú nezdaniteľnú časť?
Timka1
03.03.11,14:43
čiže ona si vo svojom DP uplatní celú nezdaniteľnú časť?

áno, ona si uplatňuje celú NČ 4025,70
timejka200
03.03.11,14:57
ďakujem pekne::)))
timejka200
07.03.11,06:23
ak som zamestnancovi urobila ročné zúčtovanie dane a už som mu aj vrátila vo februárovej výplate. Lenže mi teraz doniesol ešte jedno potvrdenie , toré mu zaslali ohľadom dohody ktorú mal niekde inde. Môže si podať Dodatočné DP s tým že ja jej vystavím ročnézúčovanie dane?
veronikasad
07.03.11,06:25
ak som zamestnancovi urobila ročné zúčtovanie dane a už som mu aj vrátila vo februárovej výplate. Lenže mi teraz doniesol ešte jedno potvrdenie , toré mu zaslali ohľadom dohody ktorú mal niekde inde. Môže si podať Dodatočné DP s tým že ja jej vystavím ročnézúčovanie dane?
Zamestnancovi vystavíš kopiu RZD, ktorá bude podkladom k DP typu A (nie som si ista, keď je to ešte v termíne, či ide o opravné alebo dodatočné).
barca.c27
07.03.11,06:30
Dobré ráno, chcem sa spýtať , či to že netreba podať daňové priznanie do výšky príjmu 2012 euro platí aj pre živnostníkov. Ďakujem
ego.mc
07.03.11,06:33
Zamestnancovi vystavíš kopiu RZD, ktorá bude podkladom k DP typu A (nie som si ista, keď je to ešte v termíne, či ide o opravné alebo dodatočné).
Podľa mňa to bude riadne priznanie.
Tweety
07.03.11,06:34
Dobré ráno, chcem sa spýtať , či to že netreba podať daňové priznanie do výšky príjmu 2012 euro platí aj pre živnostníkov. Ďakujem
ÁNo, platí.
§ 32
Daňové priznanie
(1) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), s výnimkou uvedenou v odseku 4. Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), ale vykazuje daňovú stratu. Do sumy zodpovedajúcej 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a) sa nezahŕňajú príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, ak

a) vybraním tejto dane je splnená daňová povinnosť (§ 43 ods. 6) alebo
b) daňovník neuplatní postup podľa § 43 ods. 7.
timejka200
07.03.11,14:13
čiže keď to odovzdá do konca marca tak to bude len opravné daňové priznanie?
Alena_ke
07.03.11,18:50
Prosím Vás, do ktorého riadku DP "B" mám dať rozdiel medzi daňovými a účtovnými odpismi - jedná sa o JÚ. Na riadkoch 42 a 43 je totiž odvolávka na § 17 ZDP, ale tam o úprave odpisov na daňové nič nevidím!?
Alebo do réžie mám zaúčtovať celé daňové odpisy (aj program "ALFA" mi to priamo ponúka) a účtovné viesť iba na kartách HM?
V PÚ je to vyriešené, v JÚ si neviem rady!
Veľmi pekne ďakujem
timejka200
08.03.11,05:57
chcem sa ešte spýtať ak som urobilazamestnancovi RZD a už mal aj vyplatené. teraz mi dodatočne doniesol ešte dva potvrdenia od iných zamestnávateľov kde mal príjmy zrazené zrážkovou daňou - nemusí podávať DP? Tá daň už bola vysporiadaná však?
Tweety
08.03.11,06:18
chcem sa ešte spýtať ak som urobilazamestnancovi RZD a už mal aj vyplatené. teraz mi dodatočne doniesol ešte dva potvrdenia od iných zamestnávateľov kde mal príjmy zrazené zrážkovou daňou - nemusí podávať DP? Tá daň už bola vysporiadaná však?
Nemusí.
schlamastick
08.03.11,06:29
môžem sa opýtať, kde by som mohol nájsť, nejaký vzor čestného prehlásenia o tom, že som nemal žiadne príjmy v minulom roku ? fungoval som chíľu ako szčo, a drsr na svojej stránke odporúča daňovníkom, ktorí nemajú povinnosť podať DP zaslať o tom aspoň oznámenie, dík
timejka200
08.03.11,06:32
takže nemusí..lebo vlastne aj tak sa mu nič už nevráti? však?
timejka200
10.03.11,17:04
také čestné prehlásenie si môžeš aj sám napísať, ja si to robím stále tak normálne napíš že : čestne prehlsuje, že za rok .....som nemal žiadne príjmy.
lenka.ba
12.03.11,20:43
Dobrý večer, mám dilemu :) Robím DP A, úhrn príjmov 4583,12 EUR za mesiace 2-7, zvyšok roka nezamestnaná, poistné 574,94 EUR, čiastkový základ dane 4008,15 EUR, NČ uplatňovaná v zamestnaní 2012,82 EUR, úhrn preddavkov na daň 429,68 EUR. Prosím Vás, ked som to dala do DP A, vyšlo mi, ked som uplatnila NČ 4025,70 EUR, že sa celá tá daň vráti. Je to OK? Dakujem veľmi pekne.
Anja111
13.03.11,06:52
Dobrý večer, mám dilemu :) Robím DP A, úhrn príjmov 4583,12 EUR za mesiace 2-7, zvyšok roka nezamestnaná, poistné 574,94 EUR, čiastkový základ dane 4008,15 EUR, NČ uplatňovaná v zamestnaní 2012,82 EUR, úhrn preddavkov na daň 429,68 EUR. Prosím Vás, ked som to dala do DP A, vyšlo mi, ked som uplatnila NČ 4025,70 EUR, že sa celá tá daň vráti. Je to OK? Dakujem veľmi pekne.
Áno, máš to dobre.
suzika1979
14.03.11,06:53
pekny den poradaci :)
pisem v mene v mene mojich dvoch kolegyn z prace,ktore maju rovnaky plat ako ja,akurat su starsie a nemaju uz male deti. zamestnavatel im povedal,ze NEMAJU DANOVU POVINNOST a tak im ani nevypracoval danove priznanie. mne vypracovali,ale s chybou a tak som im to vratila na opravu a trpnem,ci stihnem vcas podat. a ozaj,vobec sa ma nespytali,ci si nechcem uplatnit narok na danovu ulavu na manzela. mam v tom gulas a som nahnevana,ze nic neurobia poriadne. uz v minulosti bolo kopec problemov s papiermi,ale to je na inu temu. ako je mozne,ze kolegyne nemusia davat dp? alebo predsa by mali? vsetky mame hrubu mzdu okolo 448,- e. dakujeme za odpoved.
zuzana
schlamastick
14.03.11,12:03
také čestné prehlásenie si môžeš aj sám napísať, ja si to robím stále tak normálne napíš že : čestne prehlsuje, že za rok .....som nemal žiadne príjmy.

a poslať to na adresu príslušného daňového úradu, áno ? doporučene ? (hlúpa otázka, ale fakt neviem :D)

a budem rád ak niekto poradí aj suzike nadomnou, lebo sa mi to nejak nezdá
veronikasad
14.03.11,12:17
pekny den poradaci :)
pisem v mene v mene mojich dvoch kolegyn z prace,ktore maju rovnaky plat ako ja,akurat su starsie a nemaju uz male deti. zamestnavatel im povedal,ze NEMAJU DANOVU POVINNOST a tak im ani nevypracoval danove priznanie. mne vypracovali,ale s chybou a tak som im to vratila na opravu a trpnem,ci stihnem vcas podat. a ozaj,vobec sa ma nespytali,ci si nechcem uplatnit narok na danovu ulavu na manzela. mam v tom gulas a som nahnevana,ze nic neurobia poriadne. uz v minulosti bolo kopec problemov s papiermi,ale to je na inu temu. ako je mozne,ze kolegyne nemusia davat dp? alebo predsa by mali? vsetky mame hrubu mzdu okolo 448,- e. dakujeme za odpoved.
zuzana
Zamestnávatel žiadnemu zamestnnacovi nevypracováva DP. Ak zamestnanec do 15.2. písomne-na predpísanom tlačive - požiada zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane a predloži všetky potrebné doklady, zamestnávatel je povinný ho vykonať.

Ak tak neurobí a jeho príjem prekročil 1/2 NČZD (pre rok 2010 sumu 2012,85€), je povinný podať si DP na DU sám. Zamestnávatel mu vystaví potvrdenie o príjme.
suzika1979
14.03.11,18:01
dakujem za odpoved,trosku to musim objasnit...ja som nasej ekonomke vravela este pred 15.2.11 ze napisem ziadost o rocne zuctovanie dani za r.2010 a povedala,ze nemam nic pisat. ze ona nam to tak vypise to dp ako min.rok a my si to same odovzdame na du abo posleme postou. takto to aj urobila a po sefovi nam bolo odovzdane vypracovane dp,akurat u mna urobili chybu a tak ekonomka vravela,aby som jej cele dp poslala na jej adresu domov a ze ona mi to prepise.ja som povodne chcela od nej iba to potvrdenie o prijme,s tym,ze si to sama na novom tlacive povyplnam,ale ona,ze to urobi a posle.tak som poslala. teraz cakam,kedy mi to opravene posle. no ale tieto moje kolegyne vobec nedostali tie tlaciva DP na odovzdanie a bolo im povedane,ze nemaju danovu povinnost. pritom uhrn prijmov mame rovnaky vsetky. 5392. nechapem a ony maju strach aby sa daco nezanedbalo
suzika1979
17.03.11,05:38
kolegyne sa ma pytali,ze ci je to v poriadku,ze nemusia podavat dp...ale odpoved im dat neviem,kedze nikto neodpisal :(
mysimis
17.03.11,05:46
Ak ste nepožiadali zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane do 15.02.2011, ste povinné si podať DP.
suzika1979
17.03.11,18:16
dakujem,ja si aj podam ale co ony? sef im povedal,ze nemaju danovu povinnost.same si tlacivo nevedia vyplnit.ja im pomoct neviem.povedala som im vsetko,co som sa tu na porade docitala.tak dik
veronikasad
17.03.11,18:28
dakujem,ja si aj podam ale co ony? sef im povedal,ze nemaju danovu povinnost.same si tlacivo nevedia vyplnit.ja im pomoct neviem.povedala som im vsetko,co som sa tu na porade docitala.tak dik
Tvojim kolegyniam možno účtovníčka urobila RZD, lebo nemajú preplatok dane. (mali by dostať z neho kopiu).
Tebe asi vyšiel preplatok dane, preto ti navrhli urobiť DP (smola, že ho neurobila správne). Aby preplatok nemusel vyplácať zamestnávatel zo svojich prostriedkov a potom žiadať vrátenie od DU.
Z akého dôvodu ti vyšiel preplatok ? Žiadala si o doplatenie daňového bonusu ?
Jurimir
17.03.11,18:39
Ahoj vsetkym,
prvy krat robim DP a chcem sa opytat a uistit.

moj rok 2010:
Dva mesiace zamestany, uhrn prijmov cca 1400 €, poistne 184 €, preddavky 100 €.
6 mesiacov dobrovolne poistena osoba bez prijmov.
4 mesiace na urade prace s podporou.

1. DP nemusim podavat, prijem nemam nad 2000 € Pravda?
2. Oplati sa mi ho podat, dostanem spat tych 100 € za preddavky?
3. Ake prilohy kopie k nemu treba pripojit? Z uradu prace potvrdenie ze som bol u nic evidovany? Zo socialky tiez nieco(ci mi vznikol narok na podporu, ci ze som bol dobrovolne poisteny)?

Dakujem za odpoved :)
veronikasad
17.03.11,18:42
Ahoj vsetkym,
prvy krat robim DP a chcem sa opytat a uistit.

moj rok 2010:
Dva mesiace zamestany, uhrn prijmov cca 1400 €, poistne 184 €, preddavky 100 €.
6 mesiacov dobrovolne poistena osoba bez prijmov.
4 mesiace na urade prace s podporou.

1. DP nemusim podavat, prijem nemam nad 2000 € Pravda?
2. Oplati sa mi ho podat, dostanem spat tych 100 € za preddavky?
3. Ake prilohy kopie k nemu treba pripojit? Z uradu prace potvrdenie ze som bol u nic evidovany? Zo socialky tiez nieco(ci mi vznikol narok na podporu, ci ze som bol dobrovolne poisteny)?

Dakujem za odpoved :)
Oplatí sa ti podať, DU ti vráti 100€.
Prílohou je potvrdenie o zdanitelnej mzde od zamestnávatela. Dobrovolné poistenie znižuje základ dane, ale v tvojom prípade je ZD nízky, nie je potrebné žiadny doklad prikladať.
suzika1979
18.03.11,05:27
Tvojim kolegyniam možno účtovníčka urobila RZD, lebo nemajú preplatok dane. (mali by dostať z neho kopiu).
Tebe asi vyšiel preplatok dane, preto ti navrhli urobiť DP (smola, že ho neurobila správne). Aby preplatok nemusel vyplácať zamestnávatel zo svojich prostriedkov a potom žiadať vrátenie od DU.
Z akého dôvodu ti vyšiel preplatok ? Žiadala si o doplatenie daňového bonusu ?
ahoj,dakujem,poviem im to :)
ano,ja som ziadala bonus na dieta a bola som aj par dni v decembri pn,tak asi preto vysiel preplatok.trosku ma mrzi,ze ulavu na manzela mi tam neodpocitala...ale co uz.mozno nabuduce.manzel ma v na papieri este mensi prijem ako ja,tak by mohol mat myslim ze aj tu zamestnanecku premiu. jemu v praci rzd nerobili a ja som si len vyziadala potvrdenie jeho prijmov a letim za segrou,ona mu to slubila vyplnit a potom posleme aj moje aj jeho na du.pekny den prajem,aj ked uprsany,pa.
suzi
samuelina
22.03.11,10:45
Zdravím. Chcem sa spýtať, či nemusí SZČO podať DP ak začal podnikať 1.12.2011 a nemal žiadne príjmy z podnikania. Dostal dotáciu z úradu práce,
z ktorej však ešte nič nečerpal. ďakujem
buro88
22.03.11,11:15
Zdravím, chcem sa iba uistiť. Som študent a v lete som brigádoval v Taliansku (cca 4týždne). Neriešil som to cez agentúru ,ale priamo s firmou ,kde som pracoval. Mám teda DP podať na Slovensku ? Pretože známy vravel, že si myslí že tu ho budem dokladovať zbytočne. Mimo tejto brigády som nemal žiaden iný príjem. Je možné že sa mi vráti nejaké to € ? Keď som predtým brigádoval v ČR (avšak za Slovenskú agentúru), tak mi nejakú čiastku vyplatili. Resp. Je možné že budem ešte niečo doplácať ? Sú to asi hlúpe otázky ,ale niektorí ľudia mi vravia, že na tom nemôžem nič stratiť, ďalší že nemám riskovať. Viete mi niekto poradiť ?
1gabika1
22.03.11,12:10
Dobrý deň, ja by som vás chcela poprosiť o radu pre moju známu. Ona je na rodičovskej dovolenke, má živnosť, ale ju nevykonáva a ani ju nemá pozastavenú. Nemala žiadny iný príjem iba ten rodičovský príspevok a prídavky na deti. Chcem sa opýtať, má povinnosť podávať daňové priznanie? Môže si uplatniť daňový bonus? (asi nie, keď nemá príjem :-) ) a ešte jedna otázka, má si robiť rzzp??
wallie
22.03.11,12:59
Zdravím. Chcem sa spýtať, či nemusí SZČO podať DP ak začal podnikať 1.12.2011 a nemal žiadne príjmy z podnikania. Dostal dotáciu z úradu práce,
z ktorej však ešte nič nečerpal. ďakujem

ak nemal ani žiadne iné príjmy, napr. zo zamestnania, z kapitálového majetku alebo čokoľvek iné čo by bolo zdaniteľným príjmom a nad 2012,85Eur, tak nemusí podávať DP

k tej dotácii, len aby ju stihol potom aj vyčerpať, podmienka je myslím do 2 rokov,
wallie
22.03.11,13:02
Zdravím, chcem sa iba uistiť. Som študent a v lete som brigádoval v Taliansku (cca 4týždne). Neriešil som to cez agentúru ,ale priamo s firmou ,kde som pracoval. Mám teda DP podať na Slovensku ? Pretože známy vravel, že si myslí že tu ho budem dokladovať zbytočne. Mimo tejto brigády som nemal žiaden iný príjem. Je možné že sa mi vráti nejaké to € ? Keď som predtým brigádoval v ČR (avšak za Slovenskú agentúru), tak mi nejakú čiastku vyplatili. Resp. Je možné že budem ešte niečo doplácať ? Sú to asi hlúpe otázky ,ale niektorí ľudia mi vravia, že na tom nemôžem nič stratiť, ďalší že nemám riskovať. Viete mi niekto poradiť ?

nie, nevráti sa ti na slovensku na dani nič, ak bol tento príjem vyplácaný a zdanený v Taliansku, daň ti môžu vrátiť jedine taliani.

U nás ti vzniká nulová daňová povinnosť vzhľadom na zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia.
Priznanie by si aj napriek tomu podať mal pretože si náš daňový rezident a máš si tu uvádzať do daň. priznania celosvetové príjmy, aj keď efekt to nebude mať v tvojom prípade žiaden.
buro88
23.03.11,07:45
nie, nevráti sa ti na slovensku na dani nič, ak bol tento príjem vyplácaný a zdanený v Taliansku, daň ti môžu vrátiť jedine taliani.

U nás ti vzniká nulová daňová povinnosť vzhľadom na zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia.
Priznanie by si aj napriek tomu podať mal pretože si náš daňový rezident a máš si tu uvádzať do daň. priznania celosvetové príjmy, aj keď efekt to nebude mať v tvojom prípade žiaden.

Ďakujem za radu, velmi ste mi pomohli
Beatrice
23.03.11,09:24
prosím Vás, živnostník, ktorý ukončil živnosť 28.02.2010, ktorá bola pozastavená, musí podať DP FO typu "A" alebo B". Mal aj príjem zo závislej činnosti.Ďakujem Beata
1gabika1
23.03.11,09:33
Dobrý deň, ja by som vás chcela poprosiť o radu pre moju známu. Ona je na rodičovskej dovolenke, má živnosť, ale ju nevykonáva a ani ju nemá pozastavenú. Nemala žiadny iný príjem iba ten rodičovský príspevok a prídavky na deti. Chcem sa opýtať, má povinnosť podávať daňové priznanie? Môže si uplatniť daňový bonus? (asi nie, keď nemá príjem :-) ) a ešte jedna otázka, má si robiť rzzp??

prosím vedeli by ste mi s týmto poradiť??
schlamastick
23.03.11,11:01
Dobrý deň, ja by som vás chcela poprosiť o radu pre moju známu. Ona je na rodičovskej dovolenke, má živnosť, ale ju nevykonáva a ani ju nemá pozastavenú. Nemala žiadny iný príjem iba ten rodičovský príspevok a prídavky na deti. Chcem sa opýtať, má povinnosť podávať daňové priznanie? Môže si uplatniť daňový bonus? (asi nie, keď nemá príjem :-) ) a ešte jedna otázka, má si robiť rzzp??

ak mala celkové príjmy nižšie ako 2012,85 € a nebola v strate, nemusí podávať DP, daňový bonus sa odpočítava z dane - ak žiadnu nemá, nemá ho odkiaľ odrátať a RZZP musí podať aj keby bola SZČO len jeden deň v roku.. ak sa v niečom mýlim, prosím opravte ma.. ale malo by to byť tak :)
1gabika1
23.03.11,11:42
ďakujem veľmi, veľmi pekne, ja som si to takto myslela, ale potrebovala som si to potvrdiť.
Airam25
23.03.11,13:26
Pekny den,
chcem sa spytat, za rok 2010 som mala prijmy zo zavislej cinnosti za 9 mesiacov, potom som bola nezamestnana. Mozem si v DP "A"uplatnit nezdanitelnu ciastku 4025,70 ?

V septembri som kupila byt,kt.bol do konca roka v prenajme.Mozem si zapocitat prilezitostny prijem z prenajmu v DP a odpocitat vydavky nan ??
Prijem bol 660€ a vydavky nan boli 246,34€.Neviem aky by bol preplatok, a ci vobec vyjde v tomto pripade preplatok.Dakujem za rady.
babi2
23.03.11,14:30
Pekny den,
chcem sa spytat, za rok 2010 som mala prijmy zo zavislej cinnosti za 9 mesiacov, potom som bola nezamestnana. Mozem si v DP "A"uplatnit nezdanitelnu ciastku 4025,70 ? môžeš si uplatniť celú čiastku

V septembri som kupila byt,kt.bol do konca roka v prenajme.Mozem si zapocitat prilezitostny prijem z prenajmu v DP a odpocitat vydavky nan ??
Prijem bol 660€ a vydavky nan boli 246,34€. príjmy z prenájmu sú v roku 2010 do sumy 925,95 eura oslobodené od dane, takže tento príjem netreba uvádzať v DP Neviem aky by bol preplatok, a ci vobec vyjde v tomto pripade preplatok.Dakujem za rady. záleží od toho aký príjem si mala zo ZČ a koľko si zaplatila daň
Odpoveď v texte