STRALIO
03.03.11,13:22
Dobrý deň, som SZČO, vediem JÚ a používam súkromné auto na podnikatelské účely.

Ak nakúpim PHM v hotovosti - vyplním cestovný príkaz - kde mám uvedené stravné, amortizáciu auta a náhradu PHM (podľa štatistického úradu. Všetko spočítam a ako jednu sumu si dám do nákladov ako výdavok v peňažnom denníku.

Ak nakúpim PHM - platba kartou. V cestovnom príkaze - stravné a amortizácia auta tam bude, ale náklady za PHM už nemúže byť, lebo mi figurujú na účte. A presne prispôsobiť teraz amortizáciu auta v cestovnom príkaze natankovaným a zaplatením PHM je dosť komplikované

Ďakujem za odpoveď
quercus3
05.03.11,07:36
pekny den,
tiez neviem najst problematiku ako zauctovat CP SZCO ktory vyuziva sukromne auto na podnikatelske ucely , ma zaplatenu cestnu dan a sa PHM zaplatilo platbou kartou z BU. Kedze na vypise z banky figuruje suma zaplatenej PHM (napr.56EUR), viem ze tuto polozku nemozem dat hned ako VOZD celu v penaznom denniku.

Nemohla by som tuto polozku z vypisu z banky najskor zauctovat celu (56EUR) v penaznom denniku ako osobnu spotrebu podnikatela (VNZD) a ked budem vyuctovavat CP - stravne, nahradu za pouzivanie auta podla prejdenych kilometrov a spotrebu PHM podla prejdenych km , to uz si s pokladne cez VPD zauctujem ako VOZD?:confused:
Ono je pravda ze sa nezauctuje ta suma 56 EUR naraz ale postupne cez jednotlive spotreby PHM v CP aj ked do centu to urcite sediet nebude kedze sa medzitym auto pouzije urcite aj na sukromne ucely.

dakujem za odpoved.