wiaro01
03.03.11,14:19
Dobry den, obraciam sa na poradakov s nasledujucou otazkou.

Som s.r.o a stvrtrocny platca DPH.

Mam v zaujme kupit do firmy jazdene motorove vozidlo rv.2008 je nan mozne uplatnit odpocet dph.

V mojom pripade mi vznikla mensia problematicka vec vraj nieje mozne z pohladu danoveho zakona urobit odpocet DPH na taketo vozidlo. Neviem to presne lenuctovnickam i povedala ze podla nejakeho zakona ktorz vosiel do platnosti 1.1.2010 je mozne robit odpocet na vozidlo len rok spatne.

Teda moja otazka je je mozne urobit odpocet n toto vozidlo. Je kupovane od fyzickej osoby kt kupila auto od platcu dph cize len sprostredkovatel predaja.


Budem vdacny za akukolvek odpoved a pomoc
KEJKA
03.03.11,18:22
nemôžeš na dnešnú kúpu ojazdeného auta uplatniť odpočítanie DPH.
wiaro01
03.03.11,19:16
aky je tam dovod a na ake najstarsie motorove vozidlo sa da uplatnit odpocet dph
KEJKA
03.03.11,21:41
zmena platí od 1.1.2010
pre staršie vozidlá pozri aj prechodné ustanovenia v Z-DPH.
prípadne vyhľadaj témy , kde sa táto problematika rozoberá, je toho dosť.
Mona Lisa
16.03.11,14:03
nemôžeš na dnešnú kúpu ojazdeného auta uplatniť odpočítanie DPH.
Ak pri vzniku firmy si chce firma odpocita dph za MV, ktoré kúpila pred registráciou, môže si sa viažucu k takémuto majetku odpocitat co sa tyka MV . Auto sa odkupuje z inej firmy, ktorá kúpila auto ako nové cca pred rokom.
xiastro
16.03.11,14:36
Ak pri vzniku firmy si chce firma odpocita dph za MV, ktoré kúpila pred registráciou, môže si sa viažucu k takémuto majetku odpocitat co sa tyka MV . Auto sa odkupuje z inej firmy, ktorá kúpila auto ako nové cca pred rokom.

specifikuj
Mona Lisa
16.03.11,14:45
specifikuj
Firma bude registrovana na dan z DPH z par dni, je to novo založená firma s.r.o,.
Chce kupit MV osobné, ktore zaradi do majetku , bude odpisovat. Je mozne si uplatnit dan z DPH pri kupe tohto vozidla /ci pred registraciou kúpene alebo po registracii/, ak ho nakupuje od inej fimry, ktorá je platcom dph. Tato druha firma kupila auto cca pred rokom.
xiastro
16.03.11,19:45
Firma bude registrovana na dan z DPH z par dni, je to novo založená firma s.r.o,.
Chce kupit MV osobné, ktore zaradi do majetku , bude odpisovat. Je mozne si uplatnit dan z DPH pri kupe tohto vozidla /ci pred registraciou kúpene alebo po registracii/, ak ho nakupuje od inej fimry, ktorá je platcom dph. Tato druha firma kupila auto cca pred rokom.

ak predavajuca spolocnost je platitel DPH, ktora uvedie vo fakture DPH a kupujuca spolocnost je takisto platitelom a nie len registrovanou pre DPH, nie je dovod toto DPH si na vstupe neuplatnit.