Lenka526
03.03.11,14:36
Dobrý deň prajem. Mám otázku týkajúcu sa príspevku za opatrovanie.Mám ŤZP syna, na ktorého som od roku 2005 poberala príspevok.V r.2010 som sa odsťahovala do Českej republiky.Trvalý pobyt mi zostal na Slovensku,tu mám prechodný pobyt na dobu neurčitú.V januári mi prišiel dopis z úpsvar, že mám doložiť, kde môj syn navštevuje školu,ak tak neurobím,príspevok mi odoberú.Potvrdenie som hneď poslala, no i keď navštevuje školu v Čechách, daný úrad nečakal vôbec kým im niečo príde a peniaze už viac neprišli na účet.Niečo zlé je na niečo dobré,ako sa vraví.Aspoň nebudem musieť vrátiť neoprávnené poberanie peňazí.No žiadne rozhodnutie mi neprišlo, i keď som poslala našu novú adresu s kópiou prechod.pobytov.Viem, že zákon hovorí, že ak sa poberateľ nezdržiava na území Slovenska, po 60.dňoch sa príspevok zastavuje.Beriem.Sme tu a tu aj zostaneme.Príspevok,resp.peniaze už nechodia a tak som si požiadala o prísp.tu, v Čechách.Syn má stredne ťažkú ment.retardáciu.Dnes som mala šetrenie v domácnosti.Všetko prebehlo ako malo.Na príspevok tu mám nárok, no musím doložiť aj ukončenie na Slovensku.Rozhodnutie však nemám.Pani povedala, že úpsvar na Slovensku vraj boli pokutovaní.Vraj ak sa poberateľ zdržiava na území EU, nesmú to odobrať.Vie mi niekto napísať viac? Mám na to nárok, či nie? Malo právo Slovensko odobrať príspevok, aj keď zdr.stav ostáva Bohužiaľ bezo zmeny?Mala som prv dostať rozhodnutie,alebo mali právo bez toho, aby počkali na moje potvrdenie o návšteve školy, odobrať príspevok?Ako postupovať ďalej???Viem, že nesmiem žiadať o ten istý príspevok dva krát.To ani nechcem. Zo Slovenska mi neprišlo nič o odobratí a tu zase nemôžme postupovať ďalej, pokiaľ nemám rozhodnutie.Začarovaný kruh, i keď máme na príspevok nárok a spĺňame podmienky.Vie mi niekto prosím napísať viac? Ďakujem veľmi pekne.