mmia
19.12.05,14:22
ja len taku malu otazocku,
zamestnanec pracoval v sobotu a v nedelu, spolu 18 hodin.
som mu to vyratala ako 18 x priemerny hod. zarobok a plus 25% za priplatok nadčas z danej sumy...
je to spravne??
Ď.
stdr
20.12.05,05:11
Ja by som mu vyplatila 18 x hodinovú mzdu /nie priemernú/ + 25% príplatok z priemernej mzdy.
STRELEC
20.12.05,05:32
Za 18 odpracovaných hodín má zamestnanec nárok na preplatenie hodinovej tarifnej mzdy (resp. hodinový tarif vyplývajúci z mesačnej mzdy). Nadčasový príplatok zamestnancovi nepatrí, pokiaľ za nadpracované hodiny dostane náhradné voľno.
Iveta Matlovičová
20.12.05,05:47
Ja by som mu vyplatila 18 x hodinovú mzdu /nie priemernú/ + 25% príplatok z priemernej mzdy.

dokonca, ak máte schválené (v mzdovom poriadku, resp. v obdobnej smernici) vyplácanie príplatkov za sobotu a nedelu, tak aj tie môžu byť vyplatené :))
Peťo
04.10.06,12:13
ja len taku malu otazocku,
zamestnanec pracoval v sobotu a v nedelu, spolu 18 hodin.
som mu to vyratala ako 18 x priemerny hod. zarobok a plus 25% za priplatok nadčas z danej sumy...
je to spravne??
Ď.

Skus doplniť o udaje : 18 hod. odprac. v S a N je nad ramec jeho prac. týždňa / teda je to nadčas/ , alebo v rámci jeho prac.týždňa. Bola S alebo N sviatkom alebo nie /v juli, auguste ani sept. sviatok v S a N nebol /. Bolo poskytnuté náhradné voľno za S a N ? Až tak sa bude dať zodpovedať na otázku. Pekný deň.