barboraaa
03.03.11,16:48
Prosím Vás poraďte mi pri výpočet odvodov SZČO. Z akej sumy sa počítajú odovody na rok 2011 - je to suma uvedená v daňovom priznaní na riadku číslo 59? :confused: Aká výška by musela byť na tomto riadku aby boli odvody do Soc.poisťovne a VšZP minimálne? Ak na riadku číslo 59 bude uvedená suma 21 979 EUR budú sa platiť asi odovdy v maximálnej možnej výške?!? Máme možnosť odrátať stratu z predchádzajúceho roku ale myslím že odovody sa budú platiť podľa čiastkového základu dane - to je suma ešte pred odpočtom straty. Máme možnosť ešte doplniť nejaké VOZD - tak neviem či to má zmysel doúčtovať. Prosím Vás o radu, ďakujem.
ego.mc
04.03.11,00:47
K sume na riadku 59 treba pripočítať sumu odvodov do ZP, o ktorú ste znížili základ dane, t.j. poistné, ktoré ste uhradili v roku 2010. Potom dostanete základ pre výpočet nových preddavkov do ZP.
barboraaa
04.03.11,14:30
Ďakujem za odpoveď a ako je to s výškou odvodov do Sociálnej poisťovne? Ak som správne pochopila tento rok už na Sociálku netreba výpis z daň.priznania?
Anja111
04.03.11,14:34
Ďakujem za odpoveď a ako je to s výškou odvodov do Sociálnej poisťovne? Ak som správne pochopila tento rok už na Sociálku netreba výpis z daň.priznania?
Správne. Výpis sa už do SP neposiela.
quercus3
04.03.11,14:57
Ďakujem za odpoveď a ako je to s výškou odvodov do Sociálnej poisťovne? Ak som správne pochopila tento rok už na Sociálku netreba výpis z daň.priznania?
netreba, danovy urad to posle sam
nikulik
05.03.11,15:35
Poprosim Vas, odvody ktoré plati szčo do SP aj ZP, tie sa platia za mesiac pozadu?
Cize ak nahram do zaväzkov odvody do SP aj ZP v marci, tak su to odvody za mesiac februar???
Anja111
05.03.11,15:40
Poprosim Vas, odvody ktoré plati szčo do SP aj ZP, tie sa platia za mesiac pozadu?
Cize ak nahram do zaväzkov odvody do SP aj ZP v marci, tak su to odvody za mesiac februar???
Odvody SZČO sa platia najneskôr do 8. nasledujúci mesiac...
Gabca
05.03.11,15:44
Odvody do SP a ZP sa platia najneskôr do 8. dňa nasledujúceho mesiaca. Do záväzkov si môžeš nahrať vo februári a splatnosť 8.marca. V marci by som dala záväzok za marec, splatnosť do 8. apríla atd.
nikulik
05.03.11,16:11
cize ak mam prevodny prikaz na bankovom ucte 04.03. odvedene odvody do SP,tak to beriem zo zaväzkov: odvody februar?
rodina1
05.03.11,16:33
áno
Zita5
05.03.11,16:53
cize ak mam prevodny prikaz na bankovom ucte 04.03. odvedene odvody do SP,tak to beriem zo zaväzkov: odvody februar?

Záväzok neposudzujeme podľa dňa úhrady , ale podľa toho , za aké obdobie do fondov je platba realizovaná .Lebo platba 4.3. môže byť aj za január, ak sú platby v omeškaní .

V podstate sa mi dosť často stávalo, že ak som nahrávala do záväzkov odvody do fondov mesačne , tak som zabudla na to , aby som každý mesiac zaúčtovala konkrétny záväzok voči ZP a SP.Väčšinou som zistila, že nemám záväzok už pri konkrétnom účtovaní úhrad.
Robím to tak, že si záväzky zaúčtujem od 1.1.2010 do 30.6.2010 a potom od 1.7.2010 do 31.12.2010 jednou sumou v každom období a potom úhradami znižujem záväzky voči ZP a SP.
nikulik
05.03.11,19:16
To znamena, ze kazdy mesiac zaväzok SP, a zaväzok ZP, to mam zle? Mam si napr.spocitat za 6 mesiacov SP a celu tu sumu dat do zaväzku a potom z nej budem tahat mesacne uhrady?
Pytam sa preto lebo taketo mesacne platby mam SP,ZP, aj najom mesačne rovnaku sumu.
DanielaSL
05.03.11,19:33
Môžeš to urobiť aj tak, ako to vyššie Zitka napísala...ja to tiež tak robím.
nikulik
05.03.11,19:39
Dakujem velmi pekne za radu, a mohla by som napr. taky najom dat aj zaväzok len raz ročne?
DanielaSL
05.03.11,19:42
Aj to tak robím, ak je v nájomnej zmluve určená suma na rok, tak ju dám v celej výške do záväzkov a potom z nej len postupne úhradami uberám.
nikulik
06.03.11,20:48
A poprosim vas este ako evidujete v zaväzkoch napr. mzdy vyplatene zamestnancom? Musim kazdy mesiac zadavat novy zaväzok kedze mam kazdy mesiac inu sumu? Mame len dvoch dohodarov,ale kazdy mesiac maju inu sumu k vyplate.