sway
19.12.05,14:51
Prosím Vás ľudkovia ak zamestnanec je PN, hromadné oznámenia na ZP sa posielajú aj pri vzniku aj pri zániku PN- ky, alebo to vybavím 1 tlačivom, kde uvediem od - do . A dátum zmeny dám ukončenie?:eek:

moc vďaka ak poradíte !!!!
Tweety
19.12.05,14:05
Prosím Vás ľudkovia ak zamestnanec je PN, hromadné oznámenia na ZP sa posielajú aj pri vzniku aj pri zániku PN- ky, alebo to vybavím 1 tlačivom, kde uvediem od - do . A dátum zmeny dám ukončenie?:eek:
moc vďaka ak poradíte !!!!

Na Hromadné píšeš dátum začatia DPN, prvých 10 dní platíme náhradu príjmu, potom ak ešte pokračuje tak od dátumu kedy už platí SP. T.j. zhrnuté, dátum začatia a ukončenia. :o ;) :rolleyes:
sway
19.12.05,14:09
Na Hromadné píšeš dátum začatia DPN, prvých 10 dní platíme náhradu príjmu, potom ak ešte pokračuje tak od dátumu kedy už platí SP. T.j. zhrnuté, dátum začatia a ukončenia. :o ;) :rolleyes:

Asi mi to nemyslí - čo je DPN? - toto fakt neovládam prosím o pomoc!!!

viem že 10 dní mu platím ja - zamestnávateľ,
napr. Začal maródovať 1.11.2005 skončil 6.11.2005 - platím mu len ja a posielam oznámenia kedy?
ak by maródoval do 25.11.2005 - posielam za ktoré dni?
- od 15.11.2005, alebo od 1.11.2005
Tweety
19.12.05,14:13
Asi mi to nemyslí - čo je DPN? - toto fakt neovládam prosím o pomoc!!!
viem že 10 dní mu platím ja - zamestnávateľ,
napr. Začal maródovať 1.11.2005 skončil 6.11.2005 - platím mu len ja a posielam oznámenia kedy?
ak by maródoval do 25.11.2005 - posielam za ktoré dni?
- od 15.11.2005, alebo od 1.11.2005
DPN-dočasná pracovná neschopnosť.
Na HO napíšeš dátumy a kód náhrady príjmu: 1.-6.11.05. Ak by maródoval do 25.11.05 tak ešte urobíš jeden riadok s kódom kedy platí SP( neviem akú máš poisťovňu- každá má iný kód) 1.-10.11.05-náhrad príjmu, druhý riadok 11.-25.11.05-SP s kódom.:o
Ak máš DPN v jednom mesiaci, tak píšeš len jedno tlačivko, ak máš na prelome mesiacov tak treba tlačivká dve. HO stále píšeš po mesiacoch, ak DPN v 11/05,tak november, ak prechádza do decembra, tak treba dve 11,12/05.
sway
19.12.05,16:25
DPN-dočasná pracovná neschopnosť.
Na HO napíšeš dátumy a kód náhrady príjmu: 1.-6.11.05. Ak by maródoval do 25.11.05 tak ešte urobíš jeden riadok s kódom kedy platí SP( neviem akú máš poisťovňu- každá má iný kód) 1.-10.11.05-náhrad príjmu, druhý riadok 11.-25.11.05-SP s kódom.:o
Ak máš DPN v jednom mesiaci, tak píšeš len jedno tlačivko, ak máš na prelome mesiacov tak treba tlačivká dve. HO stále píšeš po mesiacoch, ak DPN v 11/05,tak november, ak prechádza do decembra, tak treba dve 11,12/05.
Ďakujem moc - bola som chvíľku mimo ..., a používaš ktoré tlačivo? Prosím prilep ho sem napríklad na VŠZP.

Lebo staré tlačivo mi je jasné Hromadné....ale takto:

napr: VŠZP - stare Hromadné oznámenie...áno tam je viac riadkov
ale
nové: VŠZP Oznámeniec poistenca/platiteľa
žiadne riadky nemá...je to len jeden list - priložím ho - ja som myslela, že toto treba použiť.
a v tom prípade mi to nejde do hlavy, lebo ak dám kód 25 -osoba ktorej poskytuje zamestnávateľ....(podľa poučenia)
a dátum zmeny, tak neviem, či po ukončení PN nemusím podať znova s tým, že použijem kód 40 - zamestnanec a dátum zmeny k ukončeniu PN.
A naviac potom musím za každého PN kára podávať jedno tlačivo osve - nie hromadné..., no som z toho magor....:mee:
Tweety
19.12.05,17:26
[QUOTE=sway]Ďakujem moc - bola som chvíľku mimo ..., a používaš ktoré tlačivo? Prosím prilep ho sem napríklad na VŠZP.
Lebo staré tlačivo mi je jasné Hromadné....ale takto:
Ja som hlásila zamestnanca na starom HO takto: dátum napr. 1.11.-9.11.-náhrada príjmu kód 25. Ak by nemoc pokračovala viac ako 10 kalendárnych dní, tak zač. 11.dňa je už kód 19.
:o Ak máš napr. troch v jednej napr. Všeobecnej tak píšeš jedno tlačivo.:o
sway
19.12.05,17:37
[quote=sway]Ďakujem moc - bola som chvíľku mimo ..., a používaš ktoré tlačivo? Prosím prilep ho sem napríklad na VŠZP.
Lebo staré tlačivo mi je jasné Hromadné....ale takto:
Ja som hlásila zamestnanca na starom HO takto: dátum napr. 1.11.-9.11.-náhrada príjmu kód 25. Ak by nemoc pokračovala viac ako 10 kalendárnych dní, tak zač. 11.dňa je už kód 19.
:o Ak máš napr. troch v jednej napr. Všeobecnej tak píšeš jedno tlačivo.:o

vďaka tak to buchnem na staré tlačivo - som zvedavá či mi to v ezmú...
****************
ďakujééém:)
Paula
19.12.05,17:37
Nové hr.oznámenie VšZP nemám, ale na novom SZP tlačive nie je kam písať kódy. Sú tam kolonky iba pre kategóriu poistenca, platnosť, dátum zmeny, poznámku platiteľa. Ani vo vysvetlivkách nie sú uvedené žiadne kódy.
Tweety
19.12.05,17:42
[quote=Tweety]

vďaka tak to buchnem na staré tlačivo - som zvedavá či mi to v ezmú...
****************
ďakujééém:)
Kľudne takto na starom urob ja som v novembri poslala Všeobecnú a v pohode, nikto nič neurgoval, že je niečo zlé. ;)
sway
19.12.05,17:48
Nové hr.oznámenie VšZP nemám, ale na novom SZP tlačive nie je kam písať kódy. Sú tam kolonky iba pre kategóriu poistenca, platnosť, dátum zmeny, poznámku platiteľa. Ani vo vysvetlivkách nie sú uvedené žiadne kódy.

á tak som sa doklikala na VŠZP prikaldám ho aj sem je tam to hromadné oznámenie - no hurá, tak už mám v tom jasno
lebo mi nebolo jasné či použioť to, alebo oznámenie poistenca/platiteľa.

No a na záver možno fakt blbá otázka - stačí ak ho pošlem vždy až koncom mesiaca (pri mzdách, robíme ich tak 29-teho) alebo je tam termín do koľko dní od začatia PN-ky?

moc ďakujem a to už bude ozaj všetko :o
Tweety
19.12.05,17:51
á tak som sa doklikala na VŠZP prikaldám ho aj sem je tam to hromadné oznámenie - no hurá, tak už mám v tom jasno
lebo mi nebolo jasné či použioť to, alebo oznámenie poistenca/platiteľa.

No a na záver možno fakt blbá otázka - stačí ak ho pošlem vždy až koncom mesiaca (pri mzdách, robíme ich tak 29-teho) alebo je tam termín do koľko dní od začatia PN-ky?

moc ďakujem a to už bude ozaj všetko :o
HO zasielam po ukončení mesiaca.;) To je ten správny čas.;)
sway
19.12.05,17:56
HO zasielam po ukončení mesiaca.;) To je ten správny čas.;)
úúúf, ďakujem za trpezlivosť posielam :p + bodík ;)
Tweety
19.12.05,17:58
úúúf, ďakujem za trpezlivosť posielam :p + bodík ;)
Jéej to sa teším aj z bodíka aj z toho, že sme to spolu zvládli.
Prajem Ti príjemný večer.:o
zuzv
19.12.05,19:49
Chcela by som sa spýtať ako sa píše do hromadného oznámenia, keď zamestnanec prejde z PN na ošetrovačku? Alebo sa píše len DPN?
Zamestnanec PN : 01.12. - 11.12.
Ošetrovné: 12.12. - 18.12.
Ďakujem
bredikova
19.12.05,20:54
Chcela by som sa spýtať ako sa píše do hromadného oznámenia, keď zamestnanec prejde z PN na ošetrovačku? Alebo sa píše len DPN?
Zamestnanec PN : 01.12. - 11.12.
Ošetrovné: 12.12. - 18.12.
Ďakujem

Pokiaľ viem malo by sa to rozpísať. Jeden riadok pre DPN a jeden pre ošetrovné.

Pridávam tlačivo pre VšZP vo worde, dá sa dobre vypisovať.
Iveta Matlovičová
20.12.05,04:33
Ked pozrieš na Hromadných oznámení ZP, zistíš, že každá ZP to vyžaduje ináč, niektorá vyžaduje zaslať začiatok DPN a ukončenie PN (celú PN vrátane DPN - je to v prípade ZP Apollo), iná sleduje len poberanie nemocenských dávok napr. OČR, PN - teda uvedieš začiatok a koniec PN (DPN - poberanie náhrady si nevšímaš). Tlačivá sa "vraj" majú zjednotiť, čo by bolo fajn, lebo je v tom hrozný chaos.
DanielaSL
20.12.05,06:46
Ked pozrieš na Hromadných oznámení ZP, zistíš, že každá ZP to vyžaduje ináč, niektorá vyžaduje zaslať začiatok DPN a ukončenie PN (celú PN vrátane DPN - je to v prípade ZP Apollo), iná sleduje len poberanie nemocenských dávok napr. OČR, PN - teda uvedieš začiatok a koniec PN (DPN - poberanie náhrady si nevšímaš). Tlačivá sa "vraj" majú zjednotiť, čo by bolo fajn, lebo je v tom hrozný chaos.

No mali byť zjednotené všetky tlačivá od 1.9. , chvalabohu ešte dodnes nie sú , čo teda pre nás nie je zrovna dobré , pretože čo tlačivo to iné vypĺňanie. Tak treba si to naštudovať na každom , lebo zatiaľ to má každá poisťovňa ináč.
Tweety
20.12.05,06:56
No mali byť zjednotené všetky tlačivá od 1.9. , chvalabohu ešte dodnes nie sú , čo teda pre nás nie je zrovna dobré , pretože čo tlačivo to iné vypĺňanie. Tak treba si to naštudovať na každom , lebo zatiaľ to má každá poisťovňa ináč.
Tu sa potvrdilo pravidlo:o , keď dvaja robia to isté nemusí to byť to isté.;)
Jozef Mihál
20.12.05,07:11
Oznámenia za zamestnancov na PN, OČR stačí poslať do konca nasledujúceho kal.mesiaca. Napr. za november do 31.12.

Viď § 24 písm. c) : "..okrem zmeny platiteľa ...z dôvodu § 11 ods.8...."

Pozor, od 1.1.2006 už nebude potrebné rozdeľovať PN-ku na prvých 10 dní (náhrada príjmu) a ostatné dni (nemocenské).
Tweety
20.12.05,07:14
Oznámenia za zamestnancov na PN, OČR stačí poslať do konca nasledujúceho kal.mesiaca. Napr. za november do 31.12.
Viď § 24 písm. c) : "..okrem zmeny platiteľa ...z dôvodu § 11 ods.8...."
Pozor, od 1.1.2006 už nebude potrebné rozdeľovať PN-ku na prvých 10 dní (náhrada príjmu) a ostatné dni (nemocenské).
Teším sa, že trošku ubudne z tej tlačivkárskej byrokracie.;)
Andrea_Z
02.01.06,12:14
Mám ešte otázočku. Odhlasuje sa zo Zdravotnej P aj zamestnanec s pracovným, alebo mimopracovným úrazom?? ĎAKUJEEM
vladan
02.01.06,12:15
Mám ešte otázočku. Odhlasuje sa zo Zdravotnej P aj zamestnanec s pracovným, alebo mimopracovným úrazom?? ĎAKUJEEM

nezáleží na tom, aký úraz sa mu stal, dôležité je to, či je práceneschopný
Tweety
02.01.06,12:37
Mám ešte otázočku. Odhlasuje sa zo Zdravotnej P aj zamestnanec s pracovným, alebo mimopracovným úrazom?? ĎAKUJEEM
Iba upresním, zamestnanca odhlasujeme len pri ukončení PP. Ak má DPN, tak oznamujem iba zmenu v platení poistného, čiže oznamujeme vznik a zánik zmeny, preto Oznámenie o poistencoch.:o ;)
BOVI-RENA
11.01.06,08:38
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o jednu radu. Mám urobiť oznamovaciu povinnosť do ZP spätne od 1.9.05? Čo sa týka PN, OČR.

Vopred vďaka za radu.
DanielaSL
11.01.06,09:03
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o jednu radu. Mám urobiť oznamovaciu povinnosť do ZP spätne od 1.9.05? Čo sa týka PN, OČR.

Vopred vďaka za radu.
Ja by som to rozhodne urobila , je to tvoja povinnosť zo zákona od 1.9.
enave
11.01.06,10:18
Tiež by som urobila. Radšej neskoro ako nikdy. ;)
Zita4
11.01.06,10:49
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o jednu radu. Mám urobiť oznamovaciu povinnosť do ZP spätne od 1.9.05? Čo sa týka PN, OČR.

Vopred vďaka za radu.
Určite to pošli. Lepšie neskoro ako nikdy. ;) Aj ja som posielala v januári zameškané za október :o .
alušik
11.01.06,11:02
:eek: Ludkovia moji, normalne ste ma vydesili. PN-ky som oznamovala len Socialke, zdravotnym poistovniam absolutne nie!!! Vedela som, ze tie hromadne oznamenia zdravotke musi zasa davat zamestnavatel, ale myslela som si, ze sa to robi len "po starom", ked zamestnanca prihlasujem a odhlasujem pri vzniku a zaniku prac. pomeru, pripadne,ked mi ide mimo evidencny stav - materska,ZVS atd. O PN som absolutne nevedela... To fakt? :eek: :eek: :eek: Este ze ma clovek Poradu!!! A ked si pomyslim, akou uplnou nahodou som sa k tejto stranke dopracovala...:)
Zita4
11.01.06,11:45
:eek: Ludkovia moji, normalne ste ma vydesili. PN-ky som oznamovala len Socialke, zdravotnym poistovniam absolutne nie!!! Vedela som, ze tie hromadne oznamenia zdravotke musi zasa davat zamestnavatel, ale myslela som si, ze sa to robi len "po starom", ked zamestnanca prihlasujem a odhlasujem pri vzniku a zaniku prac. pomeru, pripadne,ked mi ide mimo evidencny stav - materska,ZVS atd. O PN som absolutne nevedela... To fakt? :eek: :eek: :eek: Este ze ma clovek Poradu!!! A ked si pomyslim, akou uplnou nahodou som sa k tejto stranke dopracovala...:)
Veru, je to povinnosťou zamestnávateľa od 1. 9. 2005. Zdravotné poisťovne potrebujú mať informáciu, prečo nebol v určitých dňoch vymeriavací základ. Musíš nahlásiť všetky práceneschopnosti, aj ošetrovné od 1. dňa DPN do skončenia. Urob to čo najskôr. ;)
JajaFabša
11.01.06,11:48
Vďaka našim superporaďákom som sa tiež dozvedela o povinnosti zamestnávateľa oznamovať PN aj zdravotným poisťovniam. Tiež som to oznamovala spätne k 1.9.2005. Pravdou je, že každá poisťovňa má iné tlačivo a tiež iné podmienky. Ja mám zamestnancov vo VšZP, v APOLLE a v SZP. VšZP má tlačivo, kde uvádzam zvlášť prvých 10 dní, t.j. náhradu príjmu, zvlášť PN dobu, za ktorú platí SP, Apollo má jeden kód ako na náhradu príjmu, tak aj na PN a u SZP je to obdobné ako v APOLLE. Tieto zmeny nastali od 1.9.2005 a naviac zmena je aj priamo v tlačivách, pretože aj poisťovne majú už nové číslovanie. VšZP mala 01, teraz má 25. Je to uvedné na hrom.hlásení vpravo hore. Čo sa dá robiť, "maturujeme" sústavne, hoci maturitný vek už je dávno za nami:eek:. Zdravím Jana
Martina80
16.01.06,10:05
Aj ja som do VšZP posielala tlačivká, kde som to pracne rozlišovala dvoma kódmi. Teraz mám pred sebou tlačivo SZP a rozmýšľam, či začiatok PN mám dať od 11. kalendárneho dňa, alebo skutočný začiatok PN. Ja viem, že je to o zmene platiteľa zo zamestnávateľa na štát ale keď teraz nik nevie a niektoré veci sú u nás ako v Kocúrkove. Takže dám na hromadné oznámenie dátum zmeny a to 11.kalend. deň?!?!?!?:o
Velettka
16.01.06,10:31
ja tam píšem vždy skutočný začiatok PN..
Zita4
16.01.06,10:38
Aj ja som do VšZP posielala tlačivká, kde som to pracne rozlišovala dvoma kódmi. Teraz mám pred sebou tlačivo SZP a rozmýšľam, či začiatok PN mám dať od 11. kalendárneho dňa, alebo skutočný začiatok PN. Ja viem, že je to o zmene platiteľa zo zamestnávateľa na štát ale keď teraz nik nevie a niektoré veci sú u nás ako v Kocúrkove. Takže dám na hromadné oznámenie dátum zmeny a to 11.kalend. deň?!?!?!?:o
Je tam napísané čerpanie dávok PN, OČR, a PN je práceneschopnosť, nie poberanie nemocenských dávok. Tak tam píšem začiatok práceneschopnosti.;)
Martina80
16.01.06,10:43
Lenže toto bolo vymyslené na oznamovanie zmeny platiteľa a to je zo zamestnávateľa na štát ???? Čiže mi tam skôr ide 11. kalendárny deň...Ale dám na Vás baby, keď ste to už tak robili a nevrátili Vám to ....ďakujem za rady a krásny deň :)
Zita4
16.01.06,10:45
Pán Mihál nám na školení povedal, že treba nahlasovať od prvého dňa PN.
Martina80
16.01.06,10:52
Veď vravím, že dám na Vás baby, díky moc. ;) :D
Tweety
16.01.06,10:55
Aj ja som do VšZP posielala tlačivká, kde som to pracne rozlišovala dvoma kódmi. Teraz mám pred sebou tlačivo SZP a rozmýšľam, či začiatok PN mám dať od 11. kalendárneho dňa, alebo skutočný začiatok PN. Ja viem, že je to o zmene platiteľa zo zamestnávateľa na štát ale keď teraz nik nevie a niektoré veci sú u nás ako v Kocúrkove. Takže dám na hromadné oznámenie dátum zmeny a to 11.kalend. deň?!?!?!?:o Na HO: začiatok náhrady za PN, ukončenie -teda prvých, maxim.10 kalendárnych dní, potom ak nemoc pokračuje tak zase iným kódom, trvanie PN kedy už platí SP.
Každá poisťovňa má iné kódy, tak je ptrebné pozrieť konkrétnu poisťovňu.;)
Zita4
16.01.06,11:03
Majka, práve o to ide, že SZP tam má len jeden kód. Nemá kód pre náhradu mzdy pri DPN.
Tweety
16.01.06,11:07
Majka, práve o to ide, že SZP tam má len jeden kód. Nemá kód pre náhradu mzdy pri DPN. Neviem, nevšimla som si , že ide o spoločnú, viem, že ostatné to takto majú.
Potom majú nesprávne tlačivko. ;)
Zita4
16.01.06,11:08
Aj ja si myslím. ;)
janina51
05.02.06,14:21
oznamovacia povinnosti plati od 1.9.05 tzn. ze predtym sa nikdy pn nenahlasovala do zdrav. poist.?
Cim vias surfujem na porade tym
viac ma prepada zufalstvo z toho co plati od kedy a co by som mala
robit a nestiham.
Tweety
05.02.06,14:38
oznamovacia povinnosti plati od 1.9.05 tzn. ze predtym sa nikdy pn nenahlasovala do zdrav. poist.?
Cim vias surfujem na porade tym
viac ma prepada zufalstvo z toho co plati od kedy a co by som mala
robit a nestiham.
Táto povinnosť neplatila pred 1.9.05.;)
janina51
05.02.06,15:27
dakujem za rychlu odpoved
Ivča
06.02.06,07:33
Keď prijímame do pracovného pomeru poberateľa starobného dôchodku, stačí vypísať hromadné oznámenie o poistencoch s kódom 40?
Uhrinova Maria
09.09.11,07:20
Mám pracovníka na PN od 9.9.2011. U nás začal pracovať od 1.1.2011. Ako sa mu bude počítať vymer. základ.
jankasm
09.09.11,11:29
Mám pracovníka na PN od 9.9.2011. U nás začal pracovať od 1.1.2011. Ako sa mu bude počítať vymer. základ.

Jeho rozhodujúce obdobie je od 01.01.2011 do 31.08.2011. ;)