lvs
03.03.11,22:18
Pekný deň (večer) prejem, robím si daňové priznanie a nie je mi jasná jedna vec. V januári a februári som robila na živnosť. Zaplatené za svoju prácu som dostala vo februári a v marci, tak ako v zamestnaní nasledujúci mesiac. V januári mi zaplatili za december predchádzajúceho roku. Aký príjem si mám dať do daňového priznania? Za všetky tie tri mesiace, alebo len za dva, kedže som robila len dva mesiace? (Nerobím účtovníctvo, výdavky si uplatňujem paušálne.)
ego.mc
04.03.11,03:01
Ako príjem uvediete skutočne obdržané príjmy v roku 2010.
(Predpokladám, že aj ten príjem za december bol rámci živnosti.)
lvs
04.03.11,19:03
Príjem za december bol tiež zo živnosti.
Takže ak dám do daňového priznania príjem za 3 mesiace, čo mám uviecť v tabuľke č.1: Počet mesiacov vykonávania činnosti....atd. Príjem som síce mala za 3 mesiace,ale na živnosť som v r. 2010 pracovala len 2 mesiace.
gardenia
04.03.11,20:44
Prepáčte, že sa sem miešam, ale nenapísali by ste mi niekto, ako mám založiť novú tému? Úplne som zabudla, kde sa to píše, ani nevidím nič také, kde by som mala kliknúť. Ďakujem vopred.
DanielaSL
04.03.11,21:04
Si síce mimotemy...ale poradím. Vyber si na prvej strane Porady jednu z kategórií, z ktorej chceš mať zodpovedanú otázku...napr . Jednoduché účtovníctvo. Tam na ľavej strane hore nad témami a zároveň v riadku , kde vpravo sú strany...nájdeš ikonku Nová téma. Na ňu klikneš a zadávaš.
Ale ....dala si si najprv do vyhľadávacieho okienka, či taká téma nie je už založená?:rolleyes:
DanielaSL
04.03.11,21:07
Príjem za december bol tiež zo živnosti.
Takže ak dám do daňového priznania príjem za 3 mesiace, čo mám uviecť v tabuľke č.1: Počet mesiacov vykonávania činnosti....atd. Príjem som síce mala za 3 mesiace,ale na živnosť som v r. 2010 pracovala len 2 mesiace.
Živnosť si na konca februára zrušila alebo pozastavila? Ak áno..uvedieš dva mesiace, ak si ju nezrušila uvedieš celý čas po ktorý živnosť trvala....napr. celý rok.
gardenia
04.03.11,21:17
Daniela, díky moc.
lvs
04.03.11,22:11
Živnosť som vo februári zrušila, tak asi uvádzam 2 mesiace.
Ďakujem za odpovedˇ