Manthy
03.03.11,22:00
Dobry den,


chcel by som si zriadit SZCO. Ale zaujimalo by ma ake odvody ma cakaju momentalne som mal rok od skoly pauzu a chcel by som ist na vysoku a teraz som registrovany na urade prace . Cinnost je OVB. Tak by som chcel vediet co budem musiet platit ako nezamestnany dakujem pekne
Manthy
03.03.11,21:02
viem ze rok mam byt od niecoho oslobodeny alebo ked som student od coho . dakujem
derek191919
04.03.11,07:14
rok ste osobodeny od platenia do Soc. poisťovne, ale tento rok sa Vám nepočíta do dôchodku, ak si ho budete platit dobrovolne, započítasva sa Vám do dochodku. Okrem toho budete mesačne platit do zdravotnej poisťovne 46,06 eura. Ak Váš príjem bude vyšší ako tušim 3500 euro ročne, tak od budúceho roku od júla budete platiť do soc poisťovne minimálne cca 100 euro mesačne.
Manthy
04.03.11,10:22
da sa vyhnut platbe do VSZP? teda na dobu cca 7 mesiacov? jeden znamy je tiez szco ale je momentalne nezamestnany a neplati to poistovne aky je postih za neplatenie v eho pripade cca 3 mesiace dakujem
derek191919
04.03.11,12:12
Vyhnut sa neda, jedine ze nezaplatite, ale to vám príde upomienka (nespoplatnena) a v nej sa uvadza, ze proti Vam moze isť exekurčne konanie a mozete dostat aj pokutu 3 500,- euro. V pripade 3 mesiacov si myslim ze Vam nehrozi nič z tohoto, aj ja som neplatil 3 mesiace a potom som to zaplatil, len nabiehaju Vam tam potom uplne male penale z dlžnej sumy, tušim to je 0,15 % z dlžnej sumy za každy den. Ale do konca minuleho roku platila taka finta, ze ak ste si dali prihlašku na denne študium na VS, a prijali Vas, tak ste nemuseli tam ani chodit, ale do ZP ste ako SZCO neplatili, lebo to platil štat za vas, od 1.1.2011 to ale zrušili, ale je možné, že v apríli to znovu zavedú tak, lebo sa študenti proti tomu búrili, čiže jedine tak sa to dá obísť.