Kennard
04.03.11,06:46
Dobry den,
Na stranke Danoveho riaditelstva SR je uvedene :

"Daňové priznanie je možné doručiť daňovému úradu osobne, poštou, alebo elektronickými prostriedkami"

Je teda mozne DP naskenovat a poslat im to mailom?

Pripadne co je myslene pod "elektronickymi prostriedkami"?

Som totiz v zahranici , elektronicky podpis nemam a preto sa pytam.
grammatika
04.03.11,08:52
Elektronickými prostriedkami = buď vlastníš ZEP (elektornícký zaručený podpis) alebo máš spísanú dohodu o zasielaní dokumentov elektronicky s DU (ale tu sa nevyhneš takisto zaslaniu poštou)

Čiže v Tvojom prípade - jedine pošta
Kennard
05.03.11,23:21
Ok, dakujem za objasnenie.
Tak to teda budem musiet riesit cez tu postu.
Pekny den.
KEJKA
06.03.11,06:53
máte niekto vedomosť o tom, kedy a čí vôbec v dohľadnej dobe sa budú dať posielať aj dokumenty elektronicky - podobne ako v ČR do nejakej datovej schránky?
RUZ posielam elektronicky, je to pohodlné aj pre klienta - DPPO, Suvaha, VZaS, mám to aj akceptované, ale povinnú súčasť-Poznámky musím riešiť poštou. Trápne.
mdetko
28.05.11,16:08
máte niekto vedomosť o tom, kedy a čí vôbec v dohľadnej dobe sa budú dať posielať aj dokumenty elektronicky - podobne ako v ČR do nejakej datovej schránky?
RUZ posielam elektronicky, je to pohodlné aj pre klienta - DPPO, Suvaha, VZaS, mám to aj akceptované, ale povinnú súčasť-Poznámky musím riešiť poštou. Trápne.

Plánované by to malo byť už od 2013, ale ktohovie. Na Slovensku je to všetko o "tendroch". :D
KEJKA
28.05.11,17:14
úžasné, hlavne to "už".........:-)
v ČR už druhý rok všetko podávame cez datovú schránku, žiadny problém...............