Zuzka2510
04.03.11,07:41
Dobrý deň. Chcela by som sa len opýtať, odhlásili sme k 31.01.2011 zamestnanca zo zdr. a soc. poist. Od 01.02.2011 je u nás na dohodu. V marci vo februárovej výplate sme mu doplatili zostatok dovolenky, ktorý zostal po skončení prac. pomeru. Môžte mi prosím povedať ako to mám teraz vyriešiť s prihlásenm a odhlásenm tohto zamestnanca do soc. poisť. a zdr. poisť.? Viem že do zdravotnej poisť. sa prihlasuje na ten deň kedy sa mu tie peniaze vyplatili, už ide zrejme o zamestnanca s nepravidelným príjmom, ale sociálka tak to neviem.
veronikasad
04.03.11,07:34
Dobrý deň. Chcela by som sa len opýtať, odhlásili sme k 31.01.2011 zamestnanca zo zdr. a soc. poist. Od 01.02.2011 je u nás na dohodu. V marci vo februárovej výplate sme mu doplatili zostatok dovolenky, ktorý zostal po skončení prac. pomeru. Môžte mi prosím povedať ako to mám teraz vyriešiť s prihlásenm a odhlásenm tohto zamestnanca do soc. poisť. a zdr. poisť.? Viem že do zdravotnej poisť. sa prihlasuje na ten deň kedy sa mu tie peniaze vyplatili, už ide zrejme o zamestnanca s nepravidelným príjmom, ale sociálka tak to neviem.
dohodára do ZP neprihlasuješ. Prihlasuje sa sám (ako uchádzač o zamestnanie alebo samoplatitel).
Do SP ho prihlásiš ako dohodára na RL FO (pred začiatkom výkonu práce, ak je evidovaný na UP, najskôr musí odniesť dohodu, až potom pošleš prihlášku do SP, inak ho vyradia z evidencie),.
Zuzka2510
04.03.11,07:58
Áno to s dohodou už mám prihl., ale čo stým ak som mu vyplatila tú dovolenku, z toho idú riadne odvody, čiže aj keď už v druhom mes. nebol riadny zamestnanec, ale ako riadny zamestnanec by mal byť aj prihl., pretože to prepl. dovolenky sa týka predch. riadneho prac. pomeru.. Je to trochu zamotané.
J+K
04.03.11,09:30
Z tejto preplatenej dovolenky pôjdu aj na sociálku riadne odvody, len nebudú zahrnuté v mesačnom výkaze poistného a preddavkov , ale budú vykázané vo výkaze poistného pre nepravidelný príjem .

Ten by sa mal dať poslať aj bez toho, aby si toho zamestnanca prihlasovala vo februári ... Uvidím, tiež ma o pár dní čaká prvýkrát odosielanie tohto nového výkazu .
Zuzka2510
16.03.11,10:43
Dobrý deň. Len by som chcela doplniť a zároveň sa aj opýtať na moju otázku ohľadom vyplatenia dovolenky už po ukončení prac. pomeru. Telefonovala som na sociálku a bolo mi povedané, že ak tomu zamestnancovi som to vyplatila neskôr v inom mesiaci ako január(pracoval do 31.01.11) tak musím podať opravný mesačný výkaz poistného za január. Výkaz poistného pre nepravidelný príjem sa vraj tohto prípadu netýka. Môžte mi poradiť čo stým?
KEJKA
16.03.11,17:00
preplatenie dovolenky dávam vždy s poslednou výplatou, takto v tom vidím problém.