exala
04.03.11,09:12
Dobrý den! Sme s manželom spolu skoro 16 rokov, máme 4 deti, a kedže nám to neklape dohodli sme sa na rozchode, ale s tým že budeme žiť v jednej domácnosti kôli detom a financiám. Vinou manžela ma rodina vydedila a bývame v podnájme za 500E mesačne. Problémom je však ,že muž si našiel priatelku a tá za ním chodí k nám domov v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu, a niekedy aj so svojimi dvoma detmi príde na celý víkend! Chodí najmä ked mám poobednú alebo nočnú smenu a úplne bez nejakých zábran spáva s mužom v mojej posteli. Ked som sa kategoricky postavila proti tomu aby k nám chodila a týmto spôsobom sa správala bolo mi povedané, že čím skôr si deti na to zvyknú, tým lepšie a že ked sa mi to nepáči aby som si s detmi našla iný podnájom. Vraj mi ho bude platiť, o čom silne pochybujem, lebo jeho priatelka je dosť na peniaze. Ja by som najradšej odišla a nechala sa rozviesť, ale z čoho budeme potom žiť? A tu je moj problém: Muž dostane síce 800E mesačne, ale bol vedený ako pracovník za minimálnu mzdu a tento rok ho dokonca zamestnávateľ prekvalifikoval na sezonneho pracovníka za 150E mes. Ako mám dokázať kolko muž reálne zarobí, aby som dostala vyššie výživné na deti? Podla zákonu by som za momentálnej papierovej situácie mala nárok na 100E mes. na 4 deti!! Ako mám zvládnuť platiť podnájom, poplatky a vyživiť deti? Co mám robiť? Ošetruje zákon aj takúto situáciu? Prosím poradte mi!!!