Pink Panter
04.03.11,09:17
Dobrý deň, prosím o radu, čo mám robiť. Súrne potrebujem si vybaviť úver, kvôli manželovi mi ho však nechcú dať - má pozdlžnosti na DÚ - poradili mi BSM, súdnou cestou je to však zdĺhavé, môže sa to vybaviť aj u notára? My sme dohodnutí, on mit to podpíše. Druhá vec : keďže máme viacero pôžičiek, všetko na mňa, nevybabrem si sama so sebou, keď sa urobí BSM ?
GabiZ
04.03.11,08:30
§ 143a Občianskeho zákonníka

(1) Manželia môžu dohodou rozšíriť alebo zúžiť zákonom určený rozsah bezpodielového spoluvlastníctva. Obdobne sa môžu dohodnúť aj o správe spoločného majetku.

(2) Manželia sa môžu dohodnúť, že vyhradia vznik bezpodielového spoluvlastníctva ku dňu zániku manželstva.

(3) Dohoda podľa odsekov 1 a 2 vyžaduje formu notárskej zápisnice. Manželia sa môžu voči inej osobe na túto dohodu odvolať len vtedy, ak jej je táto dohoda známa.
Stanislav 1975
04.03.11,08:52
Dobrý deň, prosím o radu, čo mám robiť. Súrne potrebujem si vybaviť úver, kvôli manželovi mi ho však nechcú dať - má pozdlžnosti na DÚ - poradili mi BSM, súdnou cestou je to však zdĺhavé, môže sa to vybaviť aj u notára? My sme dohodnutí, on mit to podpíše. Druhá vec : keďže máme viacero pôžičiek, všetko na mňa, nevybabrem si sama so sebou, keď sa urobí BSM ?

No ak by sa náhodou medzi vami niečo stalo, tak samozrejme, že vybabreš sama zo sebou, bola by si v keli...:cool: