srska
04.03.11,10:38
ak máte zameststnancov s PP (MV) a zamestnancov s NP (VPP) a mzdy napr. za mesiac 02/2011 v pohode urobíte a zaúčtujete naraz za všetkých, pohoda vytvorí v ostatných záväzkoch len jeden sumárny záväzok do SP.

podľa mojej konzultácie s SP, je treba tieto platby členiť na dve t.j zamestnanci s PP so špec. symbolom napr. za 02/2011: 022011 a zamestnanci s NP so ŠS: 03992011

postup v pohode podľa konzultácie so stormware:
1. vytvoriť mzdy zamestnancov s PP za 02/2011 a zaúčtovať ich => v ost. záväzkoch bude vytvorený 1. záväzok do SP
2. vytvoriť mzdy zamestnancov s NP za 02/2011 a zaúčtovať ich => v ost. záväzkoch bude vytvorený 2. záväzok do SP
3. vytvoriť prevodný príkaz s dvomi platbami s príslušnými ŠS do SP

poznámka: stormware rozčlenenie ostatných záväzkov zapracuje v najbližšej aktualizácii softu.

upravené 04.03.11, 20:25: POZOR !!!

kontrolujte preddavky na daň zo závislej činnosti po zaúčtovaní v dvoch krokoch uvedených vyššie.

príklad:

add1) ak je preddavok na daň za zamestnancov s PP napr. 50,00 eur a vyplácaný daňový bonus 60,06 eur vznikne pohľadávka voči DU 10,06 eur

add2) ak je preddavok na daň za zamestnancov s NP napr. 20,00 eur vznikne OZ vo výške 20,00 eur
Toto nie je korektné lebo mzdy sú zaúčtované v dvoch krokoch
Správne musí byť: (50 + 20)-60,06 = 9,94 eur preddavok na daň zo závislej činnosti sumárne za všetkých zamestnancov

P.S.: v Pohode - v pohode?
Betina2
10.03.11,12:24
Podobný problém s daňou som mala po vykonaní RZ dane za rok 2009. Vlastne som tiež mala jednu pohľadávku (preplatky 100) a záväzok (bežná daň za mesiac asi 20). Riešila som to nakoniec tak, že Som si ustriehla prevodné príkazy, aby som zbytočne neplatila daň, ked bol preplatok a súčasne som likvidovala s dátumom zaúčtovania miezd mesačný záväzok aj vzniknutú pohľadávku. Bez väzby, ale s tým, že potom sa mi aj v účtovníctve postupne znižoval zostatok na účte 342. Do konca roka sa mi to pekne vyrovnalo a nakoniec sme doplatili len rozdiel, ten zvyšok. Ked sami pohladávka dostala na nulu, tak potom sme už platili dalšie mesačné záv. normálne. Neviem, či to je správne, ale saldo sadlo, invent.účtu je ok, nič nedlhujeme, na prehlad aj hlásenie to sedí. Mne to bolo takto poradené, lebo aj kamoške to soft inak nedokázal spraviť. A vraj na DU si sledujú saldokonto, takže by to malo byť OK. ....
srska
10.03.11,12:39
Podobný problém s daňou som mala po vykonaní RZ dane za rok 2009. Vlastne som tiež mala jednu pohľadávku (preplatky 100) a záväzok (bežná daň za mesiac asi 20). Riešila som to nakoniec tak, že Som si ustriehla prevodné príkazy, aby som zbytočne neplatila daň, ked bol preplatok a súčasne som likvidovala s dátumom zaúčtovania miezd mesačný záväzok aj vzniknutú pohľadávku. Bez väzby, ale s tým, že potom sa mi aj v účtovníctve postupne znižoval zostatok na účte 342. Do konca roka sa mi to pekne vyrovnalo a nakoniec sme doplatili len rozdiel, ten zvyšok. Ked sami pohladávka dostala na nulu, tak potom sme už platili dalšie mesačné záv. normálne. Neviem, či to je správne, ale saldo sadlo, invent.účtu je ok, nič nedlhujeme, na prehlad aj hlásenie to sedí. Mne to bolo takto poradené, lebo aj kamoške to soft inak nedokázal spraviť. A vraj na DU si sledujú saldokonto, takže by to malo byť OK. ....
to čo mi poradili 04.03.11 - od toho som upustil lebo bol bordel v preddavkoch na daň zo závislej činnosti a vrátil som sa k môjmu pôvodnému a dočasnému riešeniu: http://www.porada.sk/t159390-pohoda-rozdelenie-zavazku-do-sp-na-mv-a-vpp.html#post1650007