vanlenka
04.03.11,12:00
Dobrý deň, prosím poradiť, je to trochu zložité. Moja klientka začala podnikať ako SZCO. Má živnosť na služby - šitie, maľovanie, výroba a predaj bytových doplnkov. A tu je ten problém. Je to v dome a z obce na podnet manžela prišiel list o vysťahovaní dielne a predajne z domu kedže dom je BZM ale manžel odišiel z domu a dlhodobo v nom nebýva. Čo musí moja klietka urobiť aby to dala do poriadku ? A hlavne aby nemusela urobiť to čo od nej jej " velmi milý a chapávy manžel" chce??? Nestará sa o deti a ani nič neplatí na 3 deti!! Asi vyše roka nedal ani cent na výživné a ešte toto! No chápete...??? Obec píše, že nevydala súhlas s umiestnením prevádzky a ja sa pýtam, že či je je to automaticky prevádzka, ked v živnosti má miesto podnikania miesto bydliska. Dakujem za skoré odpovede a rady čo a ako.
vanlenka
08.03.11,06:39
Prosím poraďte....
Ice dive
08.03.11,06:54
má v dome oficiálne zriadenú prevádzku t.j. zapísanú v ŽL? a predajňa je zriadená ako? so všetkými povoleniami z hygieny, otváracími hodinami z obce a pod?

v podstate ak je dom v BSM má rovnaké práva a povinnosti ako manžel... t.j. nech požiada na obecnom úrade o schválenie otváracích hodín + nech prihlási časť nehnuteľnosti na podnikanie... v podstate obec môže na tom len získať, keďže podielové dane sú potom vyššie...
Rusalka 24
08.03.11,07:02
Urcite mala dat ziadost o povolenie prevadzky dokonca tam maju byt aj suhlasy susedov ci suhlasia aby tam prevadzka bola.my mame prevadzku v meste v priemyselnej zone a tiez sme museli mat suhlasy susedov, vybavit hygienu, urobit prevadzkovy poriadok, nahlasit sa na inspektorat prace (ajked nemame zamestnancov) a kopec inych veci.
vanlenka
08.03.11,07:07
Dík za odpoveď. V žl má uvedené miesto podnikania - miesto bydliska. O prevádzke som si tam nič nevšimla. Na obci nemá nič nahlásené z toho mi logicky vyplýva že všetky tieto povinnosti si bude musieť ešte len splniť. Čo sa týka predajne je to v obývacej izbe iba jedna stena v podstate poličková skrinka, kde ma vystavené svoje dekoračné a bytové doplnky. Problém je v tom, že do domu sa vchádza ako keby rovno do kuchyne a jedálne a cez ne sa prechádza do akože predajne - obývacej izby. Povolenie od hygieny asi nemá. Takže to bude všetko asi problém.