adriana777
04.03.11,13:02
Dobrý deň, chcem sa spýtať, známa mala min. rok vyplatené nejaké provízie za sprostredkovanie /uzatváranie poistiek/. Zivnosť na to nemala mala len podpísanú sprostredkovateľskú zmluvu. Ako doklad má len za každý mesiac papier o vyplatenej sume. Zahrna sa jej to do príjmu???Popritom ešte pracovala na dohodu, takže danové priznanie podáva. Za sprostredkovanie jej to však neprevýšilo sumu 2012,85 Eur. dakujem
wallie
04.03.11,14:06
samozrejme že sa jej to do príjmu zahŕňa, povinnosť podať DP vzniká ak celoročný zdaniteľný príjem je vyšší ako 2012,85 Eur
tento príjem z finanč. sprostredkovania sa uvádza v DP typ B
adriana777
07.03.11,21:43
Dakujem, zrejme to pôjde do IV.oddiel v r. 8 - z činnosti sprostredkovateľov. A ešte sa chcem spýtať či je to tak ako pri živnosti, že ked je provízia z r. 2009 bola vyplatená v r. 2010 tak to tam zahrnie a provízie z r. 2010 ktoré ešte nemala vyplatené sa presunie do dalšieho roku? A musí to uviesť aj ked jej celkové príjmy boli 18OO Eur, ale chce si podať dan. kôli vráteniu dane z dohody? A treba priložiť provízne listy ako prílohu? Dakujem za odpovede...
wallie
09.03.11,08:58
Dakujem, zrejme to pôjde do IV.oddiel v r. 8 - z činnosti sprostredkovateľov. A ešte sa chcem spýtať či je to tak ako pri živnosti, že ked je provízia z r. 2009 bola vyplatená v r. 2010 tak to tam zahrnie a provízie z r. 2010 ktoré ešte nemala vyplatené sa presunie do dalšieho roku? Áno.
A musí to uviesť aj ked jej celkové príjmy boli 18OO Eur, ale chce si podať dan. kôli vráteniu dane z dohody? Áno.
A treba priložiť provízne listy ako prílohu? Nie
Dakujem za odpovede...

v texte
Prima73
09.03.11,12:18
Dakujem, zrejme to pôjde do IV.oddiel v r. 8 - z činnosti sprostredkovateľov. A ešte sa chcem spýtať či je to tak ako pri živnosti, že ked je provízia z r. 2009 bola vyplatená v r. 2010 tak to tam zahrnie a provízie z r. 2010 ktoré ešte nemala vyplatené sa presunie do dalšieho roku? A musí to uviesť aj ked jej celkové príjmy boli 18OO Eur, ale chce si podať dan. kôli vráteniu dane z dohody? A treba priložiť provízne listy ako prílohu? Dakujem za odpovede...


Oddiel VI, riadok 8
adriana777
09.03.11,12:50
ano oddiel VI, to bol len preklep.. Dakujem vám za poradenie.....
adriana777
09.03.11,19:25
A viete mi povedať či sú tie provízne listy dôležité pri prípadnej kontrole? Lebo tá známa mi povedala že ona tie listy za r. 2009 nemá, má vlastne len doklad z účtu že jej to bolo vyplatené, bude to stačiť?
Zita5
09.03.11,19:29
A viete mi povedať či sú tie provízne listy dôležité pri prípadnej kontrole? Lebo tá známa mi povedala že ona tie listy za r. 2009 nemá, má vlastne len doklad z účtu že jej to bolo vyplatené, bude to stačiť?

Provízny list je dôležitým dokladom , na základe ktorého zistíte koľko provízii jej v tom roku bolo vyplatené a samozrejme porovnáte aj platby s bankovým výpisom.