derek191919
04.03.11,12:24
Dobrý deň,
chcel by som si vytlačiť šablóny faktúry (niečo ako PPD alebo VPD) a vypisovať tie faktúry priamo u zákazníka perom. Šablóna bude vyzerať ako bežná faktúra, ja ako dodávateľ tam už budem aj vytlačený, len volné miesto bude v odberateľovi, ďalej v datume vystavenia,dodania, splatnosti,forme uhrady,dopravy a voľné bude aj v názve a množstve dodania služby, toto všetko chcem vypisovať ručne u zákazníka. Je možné to takto robiť, alebo to musím vytlačiť? Prípadne mi poraďte prosím Vás, či môže nastať nejaký "zádrhel" v takejto forme vypisovania faktúr.
Ďakujem za odpovede.
Stanislav 1975
04.03.11,11:28
Dobrý deň,
chcel by som si vytlačiť šablóny faktúry (niečo ako PPD alebo VPD) a vypisovať tie faktúry priamo u zákazníka perom. Šablóna bude vyzerať ako bežná faktúra, ja ako dodávateľ tam už budem aj vytlačený, len volné miesto bude v odberateľovi, ďalej v datume vystavenia,dodania, splatnosti,forme uhrady,dopravy a voľné bude aj v názve a množstve dodania služby, toto všetko chcem vypisovať ručne u zákazníka. Je možné to takto robiť, alebo to musím vytlačiť? Prípadne mi poraďte prosím Vás, či môže nastať nejaký "zádrhel" v takejto forme vypisovania faktúr.
Ďakujem za odpovede.

ale samozrejme, že to može byť aj ručne vypísané, i keď na pc je to krajšie ale kľudne sa dá aj rukou...:)
a_je_to
04.03.11,11:36
Môžeš to tak robiť. Predpísaný je iba obsah /pre registrovaných na DPH v § 71-5/, forma nie je predpísaná. Zádrhel môže nastať iba v zlej čitateľnosti rukopisu, dosledovaní poradového čísla a omyloch pri ručnom výpočte údajov. Treba pripomenúť, že by sa mali vypisovať vždy aspoň dvojmo. Je dobré mať s faktúrami aj zošit s evidenciou už odoslaných faktúr.
derek191919
04.03.11,11:53
Cize ak niesom plátca dph, nemusím tam písať cenu bez dph a s dph? Treba len uviest niekde, ze niesom platca DPH ano?
ewita888
04.03.11,12:25
Cize ak niesom plátca dph, nemusím tam písať cenu bez dph a s dph? Treba len uviest niekde, ze niesom platca DPH ano?
keď nie si platca DPH, tak to nie že nemusíš písať, ale nesmieš.. uveď len že nie si platca DPH..
pavol54
04.03.11,12:33
Inak bežne dostať v predajniach tlačív faktúry v bloku aj samoprepisovacie, stačí ich len vyplniť svoju adresu a adresu odberateľa som nikdy nevypisoval, len som tam dával pečiatku.
derek191919
04.03.11,12:33
Takže uvediem len Názov, množstvo a Cena spolu? A dolu: Niesom plátca DPH?
Ešte by ma zaujímalo, idem prenajímat priestori na reklamu, mam reklamné plochy a v nich budem ponúkať aby si tam dali firmy reklamu, čo uvediem vo faktúre v množstve? Je to nejako doležité pre úrady? Alebo mi tam stačí dať 1 aj keď bude mať firma tu reklamu na 5tich reklamných plochách? Cenu uvediem však za celých 5 plôch, len ma zaujíma, či je doležité pre úrady aj to množstvo, viem ze pre odberatela ano, ale pre urady?
ewita888
04.03.11,12:51
Takže uvediem len Názov, množstvo a Cena spolu? A dolu: Niesom plátca DPH? áno
Ešte by ma zaujímalo, idem prenajímat priestori na reklamu, mam reklamné plochy a v nich budem ponúkať aby si tam dali firmy reklamu, čo uvediem vo faktúre v množstve? Je to nejako doležité pre úrady? Alebo mi tam stačí dať 1 aj keď bude mať firma tu reklamu na 5tich reklamných plochách? Cenu uvediem však za celých 5 plôch, len ma zaujíma, či je doležité pre úrady aj to množstvo, viem ze pre odberatela ano, ale pre urady?
a je to pre teba také ťažké napísať faktúru tak, ako treba? mimochodom, treba aj nejakú zmluvu o nájme a potom sa pri vystavovaní fa na ňu odvolať..
derek191919
27.08.11,19:36
a je to pre teba také ťažké napísať faktúru tak, ako treba? mimochodom, treba aj nejakú zmluvu o nájme a potom sa pri vystavovaní fa na ňu odvolať..


Je povinné pri tejto reklamnej činnosti mať aj zmluvu? Prípadne viete mi poradiť zákon a paragraf, ktorý na to odvoláva? Lebo to nemozem nájsť.
derek191919
02.09.11,11:45
Posúvam
blavaciko
02.09.11,20:31
zmluvu mat samozrejme nemusis, ale bolo by dobre aspon objednavku, aby si vedel vydokladovat, ze odberatel tu reklamu od teba chcel