damati
04.03.11,13:52
Ak ste absolvovali kúpeľný pobyt v kúpeľoch Tatranská kotlina, tak pridajte svoje skúsenosti.
Vďaka
bozenka22
05.03.11,17:04
No ja do kúpeľov nechodím, ale moja kolegyňa každoročne a čo viem od nej o tomto mieste, že je to totálny zapadákov a preto by tam vraj nikdy nešla :D
ilona
07.03.11,12:59
Ja som na celom kúpeľnom pobyte v Tatranskej Kotline nebola,ale sme tam boli s manželom na týždenej dovolenke a nám sa tam strašne páčilo. Je to asi aj podľa toho v akom čase,mi sme boli v lete,cez deň túry a večer sa vždy niečo dialo-zábavy,súťaže,a pod. Možno cez prázdniny to v týchto kúpeľoch viac žije ako počas roka,to už neviem posúdiť.
martuli
07.03.11,13:06
Nie sú kúpele, ako kúpele. Tieto sú v prvom rade klimatické, teda nie minerálna termálna voda. Záleží od toho, čo očakávam od tohto kúpeľného pobytu. Zlepšenie fyzického, alebo psychického zdravia? Hľadám možnosť zábavy, alebo skôr kľud, ticho a pohodu?
viki2
09.03.11,20:08
ja som bola vlani v novembri s 2-mi deťmi ako samoplatca.....deti mali dopoludnia inhaláciu Sulinky a popoludní sme chodili na dychové cvičenia do jaskyne......kúpele nie sú žiadne veľkomesto (reakcia na ten zapadákov), ale tam predsa išlo o ten vzduch.....dcéra od vtedy nebrala ATB a to som s ňou bola doma pre nepriaznivý zdravotný stav, čo bývala non-stop chorá...takže ja doporučujem
bozenka22
10.03.11,15:45
ja som bola vlani v novembri s 2-mi deťmi ako samoplatca.....deti mali dopoludnia inhaláciu Sulinky a popoludní sme chodili na dychové cvičenia do jaskyne......kúpele nie sú žiadne veľkomesto (reakcia na ten zapadákov), ale tam predsa išlo o ten vzduch.....dcéra od vtedy nebrala ATB a to som s ňou bola doma pre nepriaznivý zdravotný stav, čo bývala non-stop chorá...takže ja doporučujem


No to je sice pravda, ale tiez si neviem predstavit, ze idem niekam na 20 dni a nemam nejaky komfort a dostupne veci, ktore potrebujem... ona chodievala do Noveho Smokovca a tam je vsetko, co treba, takze v tomto ju zase chapem... ano ide o vzduch, ale clovek potrebuje k zivotu aj ine veci ako vduch a je urcite lepsie ich mat na dosah, ak sa da, nez sa trepat pre kazdu flasu mineralky a pod. vlakom hore-dole...
viki2
10.03.11,18:53
No to je sice pravda, ale tiez si neviem predstavit, ze idem niekam na 20 dni a nemam nejaky komfort a dostupne veci, ktore potrebujem... ona chodievala do Noveho Smokovca a tam je vsetko, co treba, takze v tomto ju zase chapem... ano ide o vzduch, ale clovek potrebuje k zivotu aj ine veci ako vduch a je urcite lepsie ich mat na dosah, ak sa da, nez sa trepat pre kazdu flasu mineralky a pod. vlakom hore-dole...

no ja som nakupovala aj minerálku aj deťom jogurty aj iné veci priamo tam v malom obchodíku.......
....a pred pár rokmi som bola s deťmi v Dolnom Smokovci a veru to prostredie sa nedá porovnať s Tatr.kotlinou...tu sme boli v horách a v Smokovci to bolo ako mesačná krajina....stromy nikde, trčalo len pár pahýľov(bolo to krátko po kalamite v Tatrách)...ale platí, koľko ludí, toľko chutí;)
martuli
22.06.12,17:06
Ako to tam bolo s procedúrami pre deti? Idem o týždeň, beriem so sebou 9 - ročné dieťa. Je potrebný aj župan pre dieťa, alebo stačí len osuška? Malej by asi stačil len bazén, inhalácia, alebo jaskyňa. Ďakujem, za odpovede :-)
Indeed
22.06.12,17:11
Už to nie je to, čo bývalo...

...v 80-tých rokoch tam bolo asi 5 liečebných domov.... pobyt na X-ku...

Dnes je tam len 1 liečebný dom, a neviem či pobyt preplácajú...
martuli
22.06.12,17:56
Ideme na týždeň ako organizovaná skupina viacerých ľudí. Viem, že sa tam spomína Fontána a pavilón Kasíno.
ilona
23.06.12,13:06
Neviem ako to máte s dopravou, či idete na autách, ale ak áno nie je problém si urobiť program, je čo v blízkosti Tatranskej Kotliny pozerať. Ždiar - krásne drevenice a prekrásny výhľad na Belianské Tatry, Vrbov-termálne kúpalisko s liečivou vodou, Skalnaté pleso-lanovkou,Lomnický štít, Chata Plesnivec - pešia túra a veľa iných. Neviem ako je to mimo prádnin s programom, ja som bola počas prázdnin, ale ozaj sme sa nenudili.