jess
20.12.05,07:13
Firma má sídlo a prevádzku č.1 v meste A. Tu sa robia mzdy a všetka korenšpondencia, otvorí prevádzku č.2 aj v meste B. Kde to všade treba oznámiť ? Viem, že pre prevádzku č.2 treba súhlas hygienika z mesta B, oznámenie na ŽÚ v meste B, oznámenie-žiadosť na mesto B o otvorenie prevádzky. V meste A prihlásim aj ERP pre mesto B. V meste B budú aj zamestnanci. Nahlasujem ich do Zdrav.poisťovne a Soc.poisťovne v meste A, teda tam, kde sa robia mzdy ? A čo s Daňovým úradom ? Predpokladám, že v meste A oznámim, že mám aj prevádzku v meste B. Preddavky za zamestnancov asi tiež odvádzam na DÚ v meste A. Ale treba niečo oznamovaťna DÚ aj v meste B ?
jess
04.01.06,18:54
Neviete mi niekto poradiť ?
lenkak
04.01.06,19:18
Nahlasovať zamestnancov všetkých prevádzok treba do príslušnej poisťovni sídla fiirmy.
Sídlo v v A
prevádzky sú v A,B,C
všetkých nahlasuješ do A.
V meste A nahlásiš aj prevádzku B.
Na DU v B sa tuším prihlasuje registračná pokladňa.
jess
05.01.06,09:05
Na DU v B sa tuším prihlasuje registračná pokladňa.

Ja som si myslela, že ERP nahlasujem tiež v A ako ERP s číslom 2 ?! Tak teda ako ?

My tu totižto máme na DÚ na registrácii takú "milú" slečnu , že čokoľvek sa jej opýtať je riziko :eek:, no proste "vééééééééééééééééľmi ochotná namyslená koza".
jess
05.01.06,14:28
posúvam :(
lenkak
05.01.06,16:08
V pondelok si to presne preverím,
a ešte ma napadlo, že inšpekčná kniha prevádzky B sa nahlasuje do mesta B.
jess
05.01.06,16:15
V pondelok si to presne preverím,
a ešte ma napadlo, že inšpekčná kniha prevádzky B sa nahlasuje do mesta B.

Toto viem, že s inšpekčnou knihou musím ísť na živnostenský úrad do mesta B, aj povolenie prevádzky na mesto B, aj hygienici v meste B, len som si nie istá, či nemám niečo dočinenia aj s daňovým úradom mesta B :(

Prosím ťa , zisti mi to. Veľmi pekne ti ďakujem.
jess
14.02.06,15:56
výsledok pre ostatných :)

sídlo firmy je v meste A, potom :

v meste A - prihlásiť na DÚ ERP, ktorá bude pracovať v meste B
- oznámiť na DÚ, že sa otvára prevádzka v meste B
- prihlásiť na sociálke a v zdravotkách zamestnancov pracujúcich v meste B
v meste B - prihlásiť prevádzku na hygiene
- prihlásiť prevádzku na živnostenskom (spolu s inšpekčnou knihou)
- prihlásiť prevádzku na meste (žiadosť o povolenie otvorenia prevádzky)

ak som niečo zabudla, prosím doplňte ma :)