marienkav
04.03.11,16:43
Dobrý deň, potrebovala by som právnu radu..v roku 2001 som bola vedúca predajne potravín jedného väčšieho obchodného reťazca..ako to už býva, všetci zamestnanci sme podpísali spoločnú hmotnú zodpovednosť..počas inventarizácie sa však zistilo manko vyše 700 000 a všetkým bola vypočítaná náhrada škody podľa dohody ,mne ako vedúcej predajne vyše 250 000.teda nehorázna suma a všetci sme teda hlúpo svoje podiely podpísali ,keďže púšťať sa súdnou cestou proti veľkému podnikateľskému subjektu v tom čase sme sa neodvážili. Dohodli sme sa na splátkach, platím už takmer 10 rokov, ale nedostala som ešte ani jednu odozvu alebo nejaký výpis neviem ani čo by sa s tým dalo robiť, ak by som to začala riešiť prostredníctvom súdov teraz alebo či by sa s tým nedalo niečo robiť, pretože stále cítim veľkú krivdu, aj keď viem, že chyba sa stala už na začiatku keď sme sa do toho nepustili už hneď. vopred ďakujem za odpoveď
terezamaria
04.03.11,16:00
Myslím, keď posielaš splátky, že zakaždým priznáš záväzok - dlh, takže suma nie je premlčaná.
Žiadaj spoločnosť, ktorej manko - dlh splácaš, aby Ti zaslali výpis Tvojich splátok, aby si sa aspoň vedela orientovať.:)
marienkav
04.03.11,16:08
len zaujímalo by ma, ak by som to napadla súdnou cestou, pretože takéto manko je úplná hlúpost, či by som mala šancu uspieť, alebo tým, že som to vtedy podpísala s tým už nijako nepohnem a ostáva mi len platiť a platiť...
terezamaria
04.03.11,16:34
len zaujímalo by ma, ak by som to napadla súdnou cestou, pretože takéto manko je úplná hlúpost, či by som mala šancu uspieť, alebo tým, že som to vtedy podpísala s tým už nijako nepohnem a ostáva mi len platiť a platiť...
Treba zvážiť a približne si vypočítať, či sa Ti do súdneho sporu ešte oplatí ísť.:)
marienkav
04.03.11,16:39
ďakujem ti za pomoc.