marfa5
04.03.11,16:45
Dobrý deň,

Vydražila som dom. Predchádzajúci vlastníci nechcú túto nehnuteľnosť uvolniť. Mám už aj vlastnícky list, avšak neviem ako ďalej postupovať, aby som sa čo v najrýchlejšom termíne mohla nasťahovať do domu. Podľa mojich informácii u právnika súdnou cestou je to veľmi zdĺhavé.
Má niekto podobnú skúsenosť a mohol by mi poradiť?

Za odpoveď vopred ďakujem.
kaco11
04.03.11,16:41
predali ti nehnuteľnosť, podpísali KZ, na katastri máš LV a nemôžeš sa tam dostať? V zmluve neboli nič že dokedy sa majú vysťahovať? Alebo ústne ste sa o ničom takom nebavili?

V prvom rade by bolo vhodné im doručiť výzvu na vysťahovanie.
Xanti
04.03.11,16:46
Ona dom vydražila, takže žiadna zmluva nič také neexistuje. Akurát získala nehnuteľnosť príklepom na dražbe. A bývalý vlastníci s dražbou určite nesúhlasili.
marfa5
06.03.11,11:08
Áno xanti, presne tak to bolo. Môžete sa ešte niekto prosím k tomu vyjadriť? ako by som mala postupovať??
felix1
06.03.11,18:58
Kupila si macku vo vreci ?
Vies aky bol dovod drazby ? a) pozicka od nebankoveho subjektu, b) neplatic pozicky c) iny
felix1
06.03.11,19:04
Kupila si macku vo vreci ?
Vies aky bol dovod drazby ? a) hotovostna pozicka od nebankoveho subjektu, b) neplatic pozicky / hypoteky c) iny
Jozef I
06.03.11,19:48
Neviem či to je právne v poriadku. Ale ak preukážem vlastníctvo k bytu a poviem policajtom že v mojom byte neoprávnene býva niekto iný, tak by som zavolal policajtov, aby asistovali pri otvorení dverí, nakoľko ako vlastník nemôžem užívať svoje vlastníctvo a dotyčných by som vyhodil z bytu. Následne okamžitá výmena zámku a vysťahovanie.
buchač
06.03.11,19:54
Neviem či to je právne v poriadku. Ale ak preukážem vlastníctvo k bytu a poviem policajtom že v mojom byte neoprávnene býva niekto iný, tak by som zavolal policajtov, aby asistovali pri otvorení dverí, nakoľko ako vlastník nemôžem užívať svoje vlastníctvo a dotyčných by som vyhodil z bytu. Následne okamžitá výmena zámku a vysťahovanie.

Reč hodná panovníka ...;)
medvedik21
06.03.11,20:54
Neviem či to je právne v poriadku. Ale ak preukážem vlastníctvo k bytu a poviem policajtom že v mojom byte neoprávnene býva niekto iný, tak by som zavolal policajtov, aby asistovali pri otvorení dverí, nakoľko ako vlastník nemôžem užívať svoje vlastníctvo a dotyčných by som vyhodil z bytu. Následne okamžitá výmena zámku a vysťahovanie.

Súhlasím, ved to je ako keby sa mi do bytu nanominovali nejake socky, mam pravo ich vyrazit. Mozno to znie trochu drsne, ale co je vase to je vase, preco by to mal bezplatne pouzivat niekto iny? Mali mysliet na dosledky ked neplatili hypoteku alebo cokolvek kvoli comu sa ich dom dostal do drazby. Nic nieje zadarmo.
ladyrs
06.03.11,21:00
a čo napríklad spotreba elektriky, plynu atď ??? ak sú prepísané merače
GabiZ
07.03.11,14:21
V téme "Ako sa dostať do vlastného bytu" je napísané, ako postupovať v prípade, že dôjde k vydraženiu nehnuteľnosti a následne uplatnenie si svojich práv ako vlastník. Neviem tu prilepiť link ako sa na túto tému dostaneš, ale je to v časti rodinné, občianske právo.
GabiZ
07.03.11,14:25
www.porada.sk/t161670-ako-sa-dostat-do-vlastneho-bytu.html žeby takto sme sa dostali k danej téme? :) No v tomto som naozaj začiatočník:D