Lisiak7
04.03.11,17:42
Dobrý deň,
chceme kúpiť auto a máme na výber dva modely podľa typu motora.
Prvý je:
Volkswagen Golf Plus Trendline 1.6 TDI DS7, 105k/77kW, DS7 automat
Druhý je:
Volkswagen Golf Plus Trendline 1.4 TSI DS7, 122k/90kW, DS7 automat

Viem, že v dnešnej dobe je nafta "oslobodená" nižšou daňou. Chcel by som poradiť, ktorý druh motora by som si mal vybrať. Rozdiel medzi benzínom a naftou (motorom) je 770€, čo je pri cene auta už smiešna suma.

Ročne najazdím 15000 - 20000km.
Mesačne najazdím cca 924 km do práce, ktorá je v druhom meste (t.j. jazda mimo mesta). Do práce jazdím sám.
Cez víkendy a dovolenky jazdíme po Slovensku a zahraničí.
Gabca
05.03.11,15:12
Ja teda nie som odborník na autá, ale už sme aké také autá mali a máme. My sme väčšinou kupovali autá s dieselovým motorom, hlavne kvôli spotrebe. Nielen cena bola u nafty nižšia ale aj spotreba. Tým samozrejme aj náklady na jazdu. Tiež mám skúsenosť, že pri uzatváraní povinného zmluvného poistenia výška poistky závisela od Kw. V mojom prípade išlo napríklad o to, že som mala auto s motorom 1,9 ale kw už neviem presne koľko, ale nízke a mala som nižšiu poistku ako manžel s nižším objemom motora ale s vyššími kw. Takže si treba zistiť aj tento fakt.
Indeed
03.06.12,04:12
Dobrý deň,
chceme kúpiť auto a máme na výber dva modely podľa typu motora.
Prvý je:
Volkswagen Golf Plus Trendline 1.6 TDI DS7, 105k/77kW, DS7 automat
Druhý je:
Volkswagen Golf Plus Trendline 1.4 TSI DS7, 122k/90kW, DS7 automat

Viem, že v dnešnej dobe je nafta "oslobodená" nižšou daňou. Chcel by som poradiť, ktorý druh motora by som si mal vybrať. Rozdiel medzi benzínom a naftou (motorom) je 770€, čo je pri cene auta už smiešna suma.

Ročne najazdím 15000 - 20000km.
Mesačne najazdím cca 924 km do práce, ktorá je v druhom meste (t.j. jazda mimo mesta). Do práce jazdím sám.
Cez víkendy a dovolenky jazdíme po Slovensku a zahraničí.

ani jedno, ani druhé......