Daniela 1982
04.03.11,17:57
Prosím Vas vedel by mi niekto zodpovedat otázku týkajúcu sa platového zaradenia pedagogického zamestnanca, konkrétny prípad je - Mám ukončený odbor učiteľstvo F-B, neskôr (r. 2006) som absolvovala rigoróznu skúšku a následne som nastúpila na doktorandské štúdium v dennej forme, ktoré trvalo 3 roky. V priebehu doktorandského štúdia som vykonávala pedagogickú činnosť, následne po troch rokoch štúdia som nastúpila na danej katedre na miesto odborného asistenta takže som v pedagogickej činnosti pokračovala. Na mieste odborného asistenta na vysokej škole som pôsobila po dobu jedného roka. Po ukončení pracovného pomeru som nastúpila na inú vysokú školu kde pracujem doteraz. Dostala som ponuku pracovať na základnej škole a práve tu začína môj problém. Pani riaditeľka ma zaradila do 9 platovej triedy. Mám dosiahnuté najvyššie vysokoškolské vzdelanie takže by som mohla byť zaradená do 10 triedy keďže spĺňam i ďalšiu podmienku pre zaradenie do danej triedy a to dva roky praxe. Postupovala pani riaditeľka správne? Dodržala stanovené zákonné normy a podmienky zaradenia? Ďakujem
Vebi34
21.03.11,21:22
Ak vyučuješ iné predmety, ako je tvoja aprobácia, tak áno. Potom si zaradená ako nekvalifikovaný pedagóg s vysokoškolským vzdelaním. Nepíšeš konkrétne, čo vyučuješ.