alena.r
04.03.11,18:06
Dobrý deň, od 3.1. 2011 som pracovala na polovičný pracovný úvazok na základe zmluvy o vykonaní činnosti (paragraf -u 51 zákona č. 40/1964 zb. Obč.zákonníka). v zmuve mám uvedenú len výsku odmeny, pracovný čas, počet hodín ktoré som odpracovala kazdy týžden boli dohodnutné len ústne. problém je, že ja som v januári tuto zmluvu podpísala s tým ,ze sme boli dohodnutý na určitých podmienkach, ale vo februári, ked som dostala výplatnú pásku, moja čistá mzda bola nizsia ako sme sa dohodli a to z dovodu, ze mi nik z kompetentých neoznámil, ze od 1.1. 2011 majú za mna povinnost. kedze pracujem podľa nich na dohodu, ale nazýva sa to Zmluva o vykonané činnosti , odvádzat odvody do poistovní. Problem je v tom, ze ja som nebola ochotná uz za takuto mzdu pracovat a z dohodnutých 20 h týzdene - ktoré som takto v dobrej viere odpracovala v januári som skrátila svoj pracovný cas na 16 hod./týždene, oznámila som to svojmu nadriadenemu, ja ked nesuhlasil, tie hodiny , ktoré som odpracovala navyse v januari ( 20 h./tyzden a nie 16 h. - rozdiel 16h. nadcasov) som si zobrala ako volno posledný februárový tyzden, ktorý bola zároven mojim posledným v praci. 28.2.2011 sa skoncil z mojej strany vypovedov pracovný pomer. Moj bývalý zamestnávatel sa mi vyhráza, ze mi nezaplatí dohodnutú odmenu podla zmluvy, kde nie je uvedený pocet hodin, ktoré musím odpracovat, ze mi nevyplatí mzdu za február, preto moja otázka je ci má na to nárok, ak nie, mozem ho zazalovat alebo ako to mám riesit. Svoje pracovné povinnosti som si riadne splnila čo mám za mesiac január a február potvrdené vedúcim oddelenia na ktorom som pracovala. dakujem