mirena05
04.03.11,20:49
Vykazy o prijmoch a vydavkoch a majetku a zavazkoch musia byt vypisane na original tlacivach alebo mozu byt aj na tlacivach co si stiahnem z netu a vytlacim? :-)

A este jedna otazka. Zivnostnicka co pre nu robim JU ma podnikatelsky ucet a osobny ucet pricom na podnikatelskom ma zatial iba statny prispevok na podnikanie a na osobny jej chodi vyplata za sluzby.
Ako to mam uctovat v JU, mam nejako rozlisovat tie dva ucty alebo to mam uctovat spolu iba ako pohyb penazi na bankovom ucte?
ego.mc
04.03.11,20:57
Tlačivá môžete stiahnuť z netu.
Účty treba rozlišovať, obidva majú byť nahlásené na DÚ.
mirena05
11.03.11,06:27
No dobre, mam ich rozlisovat, ale ako to zauctovat? Ked tam mam iba jednu kolonku.
Zita5
11.03.11,06:33
Vykazy o prijmoch a vydavkoch a majetku a zavazkoch musia byt vypisane na original tlacivach alebo mozu byt aj na tlacivach co si stiahnem z netu a vytlacim? :-)

A este jedna otazka. Zivnostnicka co pre nu robim JU ma podnikatelsky ucet a osobny ucet pricom na podnikatelskom ma zatial iba statny prispevok na podnikanie a na osobny jej chodi vyplata za sluzby.
Ako to mam uctovat v JU, mam nejako rozlisovat tie dva ucty alebo to mam uctovat spolu iba ako pohyb penazi na bankovom ucte?

Čo je to výplata za služby ?
mirena05
11.03.11,06:39
ona pracuje na zivnost ako maserka pre kupele a tou vyplatou za sluzby som myslela vlastne peniaze co jej kupele za jej sluzby vyplatia.
Ona im da fakturu a kupele ju uhradia.

som sa asi predtym zle vyjadrila :-)
mirena05
17.03.11,12:54
ahoj, a este by som sa chcela spytat jednu malickost.
Ked zivnostnicka zalozila zivnost 1.12.2010 mam do kolonky za obdobie od do uviest od 12 mesiac 2010 do 12 mesiac 2010 alebo od 1 mesiac 2010 do 12 mesiac 2010?
dakujeeeem