slniecko22
04.03.11,21:49
Dobry den,
chcela by som sa spytat,ze nad aku ciastku moze podat brigadnik danove priznanie, ktory si privyrabal tu na SR..minuly rok bola tiez suma no uz si ju nepamatam...a ake danove priznanie by mal vypisat? akeho typy? a do konca marca sa odovzdavaju danove priznania,ze?
rodina1
05.03.11,09:15
Dobry den,
chcela by som sa spytat,ze nad aku ciastku moze podat brigadnik danove priznanie, ktory si privyrabal tu na SR..minuly rok bola tiez suma no uz si ju nepamatam...a ake danove priznanie by mal vypisat? akeho typy? a do konca marca sa odovzdavaju danove priznania,ze?

Do sumu zárobku 2 012,85 Eur nie je povinnosť podávať daňové priznanie.
Inak, veľmi málo informácií na fundovanú odpoveď.
truch
05.03.11,09:38
Dobry den,
chcela by som sa spytat,ze nad aku ciastku moze podat brigadnik danove priznanie, ktory si privyrabal tu na SR..minuly rok bola tiez suma no uz si ju nepamatam...a ake danove priznanie by mal vypisat? akeho typy? a do konca marca sa odovzdavaju danove priznania,ze?

Ten brigádnik je študent? Aký tip dohody mal uzavretý?
Inak DP môže podať vždy, dôležité je , kedy musí a musí ako píše rodina ak presiahne príjem 2012,85. Pre študenta je výhodné podať DP, lebo má nárok na celú NČZD a tým pádom mu vznikne preplatok a vráti sa mu zaplatená daň / ak ovšem nemal podpísané vyhlásenie / Ak má príjmy len z dohody,podáva DP typ A.
miselko
05.03.11,09:47
dobry den proim vas kam mam napisat do danoveho priznania uhrn preddavkov na dan? mam potvrdenie o prijmoch a tam je napisane v riadku 5 uhrn preddavkov na dan a kam to mam napisat do nanoveho priznania dakujem
mysimis
05.03.11,09:51
dobry den proim vas kam mam napisat do danoveho priznania uhrn preddavkov na dan? mam potvrdenie o prijmoch a tam je napisane v riadku 5 uhrn preddavkov na dan a kam to mam napisat do nanoveho priznania dakujem

Ak je to DP typ B tak do r. 101 ak je to typ A tak do r. 62.
stefania71
10.03.11,13:41
Dobrý deň.
Študent mal v r.2010 v letných mesiacoch DoVP. Dva mesiace platil preddavkovú daň a jeden mesiac mal zrážkovú daň. Má právo požiadať v ročnom zúčtovaní o vrátenie obidvoch daní?
Ďakujem
veronikasad
10.03.11,13:43
Dobrý deň.
Študent mal v r.2010 v letných mesiacoch DoVP. Dva mesiace platil preddavkovú daň a jeden mesiac mal zrážkovú daň. Má právo požiadať v ročnom zúčtovaní o vrátenie obidvoch daní?
Ďakujem
ano, treba správne vyplniť DP.
Tweety
10.03.11,13:43
Dobrý deň.
Študent mal v r.2010 v letných mesiacoch DoVP. Dva mesiace platil preddavkovú daň a jeden mesiac mal zrážkovú daň. Má právo požiadať v ročnom zúčtovaní o vrátenie obidvoch daní?
Ďakujem
Áno, podá sa DP, uplatní si 4025,70 € ako NČ a dane sa mu vrátia.
stefania71
10.03.11,13:45
Ďakujem za odpovede.
15miska16
28.12.11,16:29
Dobrý deň, chcem sa opýtať tento rok som brigádovala v dvoch spoločnostiach, v oboch som mala uzavretú dohodu o vykonávaní práce študenta v rozsahu 80 hod za mesiac. V jednej firme som si podpísala vyhlásenie, čiže tam mi daň nestrhli a zarobila som si 1880 € a v druhej som robila len dva mesiace a tam mi daň strhli len za jeden mesiac a zarobila som si 256 €. Keďže presahujem čiastku tých 2012 € len o 124 € musím podať daňové priznanie?a ak áno tak tam mám zahrnúť všetky tieto príjmy, nevadí že to je z viacerých podnikov?
Mila123
28.12.11,16:31
môžeš podať aj DP, popr. požiadať jedného zo zamestnávateľov o RZD, preddavok na daň, kt. ti zrazili ti vrátia.....
robrox_flash
11.02.13,09:45
Existuje nejaký návod ako vyplním daňové priznanie?
Viem že som podpisoval "Dohodu o brigadnickej praci študenta" a dostal som "potvrdenie o prijmoch fyz. osoby zo zavislej činnosti" . Je to ok?
Mila123
11.02.13,09:51
Existuje nejaký návod ako vyplním daňové priznanie?
Viem že som podpisoval "Dohodu o brigadnickej praci študenta" a dostal som "potvrdenie o prijmoch fyz. osoby zo zavislej činnosti" . Je to ok?
toho účtovníka si z profilu odstráň.......
odpoveĎ na otázku je to ok, je to v súlade so zákonom......

papierovú verziu DP typ A (kt. ešte na DU nie je k dispozícií) , a pri nej máš aj pokyny na vyplňanie tlačiva...
veronikasad
11.02.13,09:51
Existuje nejaký návod ako vyplním daňové priznanie?
Viem že som podpisoval "Dohodu o brigadnickej praci študenta" a dostal som "potvrdenie o prijmoch fyz. osoby zo zavislej činnosti" . Je to ok?
Ešte máš 4 dni na to, aby si požiadal zamestnávatela o vykonanie Ročného zúčtovania dane. DP typu A vtedy nepodávaš.
Katy a R
11.02.13,10:15
... veď už minulý týždeň boli (aj B-čkové)..
robrox_flash
11.02.13,10:17
profil upraveny ;)Ja
to chcem online vyplnit nejako.
nakolko sa v mieste trvaleho bydliska nenachadzam, je nejaka moznost ako podat danove priznanie "na dialku"?
Pokiaľ požiadam zamestnávatela o vykonanie Ročného zúčtovania dane tak mi preddavky vratia?
Katy a R
11.02.13,10:26
profil upraveny ;)Ja
to chcem online vyplnit nejako.
nakolko sa v mieste trvaleho bydliska nenachadzam, je nejaka moznost ako podat danove priznanie "na dialku"?
Pokiaľ požiadam zamestnávatela o vykonanie Ročného zúčtovania dane tak mi preddavky vratia?
- čo tak pošta :confused:
robrox_flash
11.02.13,11:54
Poznate niektoo tuto java app?
Nasiel som to na DRSR.sk