bee19
04.03.11,22:01
Dobry den,

snad mi niekto poradi, nakolko sa moj problem tyka prace v CR (ale nejaku rozumnu cz poradnu som nenasiel)...

Problem:
6.12.2010 som nastupil do zamestnania cize mi zacala plynut skusobna doba (3 mesacna)
vcera 3.3.2011 som vsak dostal lepsiu ponuku a tak som dves 4.3. podal vypoved, avsak som nemal odvahu to povedat nadriadenemu poslal som vypoved len postou.
Moje otazky su: Je to takto v poriadku? Bude vypoved platna? Dokedy mi trva skusobna doba? 6 alebo 7.3? Matie ma ze 6teho je nedela a vypoved im pride az 7meho avsak na obalke je datum 4.3... Ake doklady potrebujem od byvaleho zamestnavatela (zapoctovy list...)? Mam ist aj na sr urad prace ze som zmenil pracu v cr? co zdravotne poistenie v cr? Treba sa odhlasit a znova prihlasit?


Dakujem Vam za kazdu radu

BG
Chobot
04.03.11,21:29
Dobry den,

snad mi niekto poradi, nakolko sa moj problem tyka prace v CR (ale nejaku rozumnu cz poradnu som nenasiel)...

Problem:
6.12.2010 som nastupil do zamestnania cize mi zacala plynut skusobna doba (3 mesacna)
vcera 3.3.2011 som vsak dostal lepsiu ponuku a tak som dves 4.3. podal vypoved, avsak som nemal odvahu to povedat nadriadenemu poslal som vypoved len postou.
Moje otazky su: Je to takto v poriadku? Bude vypoved platna? Dokedy mi trva skusobna doba? 6 alebo 7.3? Matie ma ze 6teho je nedela a vypoved im pride az 7meho avsak na obalke je datum 4.3... Ake doklady potrebujem od byvaleho zamestnavatela (zapoctovy list...)? Mam ist aj na sr urad prace ze som zmenil pracu v cr? co zdravotne poistenie v cr? Treba sa odhlasit a znova prihlasit?


Dakujem Vam za kazdu radu

BG

Nepoznám síce český ZP, ale myslím, že to bude skoro to isté ako na SK.

Neviem, koľko máš rokov, ale pre budúcnosť, aj keď je to nepríjemné, je lepšie osobne takéto veci oznámiť zamestnávateľovi a dohodnúť sa na ďalšom postupe. Je to oveľa serióznejšie a lepšie, než len neosobne zaslať poštou oznámenie o skončení.

Nenapísal si, ako si ten list koncipoval. V skúš. dobe nedávaš výpoveď, ale končíš PP v skúš. dobe. Možno si aj spravil chybu, pretože ak si dal výpoveď, tak by ti mala plynúť dvojmesačná výpovedná doba. Mal si napísať, že končíš PP v skúšobnej dobe ku dňu... (mohol tam byť zajtrajší dátum alebo plus 3 prac. dni) a to odovzdať po skončení pracovnej zmeny. Na druhý deň by tvoj PP skončil (alebo o tri dni).