oriech
04.03.11,23:35
Prosím o radu.Ako zamestnanec si ešte platím DNP. Až teraz som sa dozvedel,že počas trvania PN sa toto poistné neplatí. Minulý rok som bol PN 76 dní,ale poistné z DNP som odvádzal nepretržite.Vie mi niekto poradiť,či mám nárok na vrátenie zaplateného poistného počas PN z minulého roka a ako postupovať? V súčasnej dobe som znovu PN,od 3.2.2011,akú sumu mám uhradiť za mesiac február 2011 z mesačného poistného 14,47€? Vopred ďakujem!
Marína
04.03.11,23:17
Prosím o radu.Ako zamestnanec si ešte platím DNP. Až teraz som sa dozvedel,že počas trvania PN sa toto poistné neplatí. Minulý rok som bol PN 76 dní,ale poistné z DNP som odvádzal nepretržite.Vie mi niekto poradiť,či mám nárok na vrátenie zaplateného poistného počas PN z minulého roka a ako postupovať? V súčasnej dobe som znovu PN,od 3.2.2011,akú sumu mám uhradiť za mesiac február 2011 z mesačného poistného 14,47€? Vopred ďakujem!
Máš nárok na vrátenie poistného počas PN. Písomne požiadaj Sociálnu poisťovňu o vrátenie preplatku z r. 2010, ktoré ti vzniklo počas poberania nemocenskej dávky.
Nevypočítava sa z mesačného poistného ale z vymeriavacieho základu(VZ). Ten máš 329 €? Ak áno, tak VZ vydelíš počtom dní v danom mesiaci a vynásobíš počtom dní a zaokrúhliš na najbližší €c nadol, za ktoré máš platiť a z toho vypočítaš 4,4%.
janaGT
05.03.11,18:48
poistné na DNP by si neplatil iba v prípade PN, ktorú by si čerpal z tohto poistenia, nie z poistenia povinného t.j. ako zamestnanec.
Katy a R
05.03.11,18:57
zabudol si uviesť dosť podstatnú vec ... mal si nárok na nemocenské ako DPO:confused:
Juraj Tlach
07.03.11,12:35
Mne tvrdili, že nevadí a vráti sa to. Treba tam zájsť a informovať sa. Ak si na pn od 3.2, mal by si uradiť len tie prvé dni v mesiaci, kedy na pn nie si.
Juraj Tlach
07.03.11,12:40
Mne tvrdili, že nevadí a vráti sa to. Treba tam zájsť a informovať sa. Ak si na pn od 3.2, mal by si uradiť len tie prvé dni v mesiaci, kedy na pn nie si.
A malo by to vychádzať 1.03 €. Je to za dva dni, keďže si od 3 na pn.