dada1968
05.03.11,10:15
Moj syn vybral tri balenia antibiotik Penclen a hladina ASLO sa mu nie znížila , ale zvýšila trojnásobne. Vie niekto poradit, v čom je chyba, alebo navrhnut zo svojeje skúsenosti alternatívu? dakujem
buchač
05.03.11,16:02
Moj syn vybral tri balenia antibiotik Penclen a hladina ASLO sa mu nie znížila , ale zvýšila trojnásobne. Vie niekto poradit, v čom je chyba, alebo navrhnut zo svojeje skúsenosti alternatívu? dakujem
No neviem ....ale ja by som hádam k lekárovi zašiel a nie na Poradu ...ale to som JA ..;)...možno aj iní by tak konali .....či .....???


Název ASLO
Název NČLP Anti-streptolysin O (S; arb. látková konc.[kU/l])
Jednotka kU/l
System Sérum
Odebíraný materiál Krev
Čas od získání do zpracování 24 hodin při 20°C
Skupina Imunologie - screening
Klinické informace - antistreptolyzin (O) = protilátky proti streptolyzinu O, produkovanému beta-hemolytickými streptokoky skupiny A, C a G
- streptolyzin O je letální exocelulární protein, reverzibilně aktivovaný vzdušným kyslíkem; toxin rozpouští erytrocyty a mnoho dalších živočišných buněk porušením
cytoplazmatických membrán s následnou vazbou aktivovaného SLO na povrch buňky - hostitelem jsou produkovány protilátky Anti-Streptolyzin-O, aby neutralizovaly SLO
- stanovení ASLO slouží k diagnostice streptokokových infekcí, jako jsou revmatická horečka a glomerulonefritis
- revmatická horečka vzniká při působení SLO na srdce - hlavní příznaky zahrnují horečku, zánět kloubů a srdce, srdeční arytmie, tachykardie a zvětšení srdce
- glomerulonefritis je onemocnění ledvin a předpokládá se, že je výsledkem alergické odpovědi na streptokokovou infekci horních cest dýchacích - hlavní příznaky zahrnují
propouštění krve do moči, zadržování tekutiny a otoky
- hladiny ASLO v séru jsou závislé na věku pacienta, geografických okolnostech a místním výskytu streptokokové infekce
- hladina ASLO může být sledována jako měřítko rozsahu a stupně infekce;
streptokoková infekce je považována za jedinou, poklesne-li hladina ASLO oproti akutnímu stadiu na polovinu ve stádiu rekonvalescence
- proto by se měl test zopakovat po 1 až 2 týdnech

Zvýšení
1. revmatická horečka
2. spála
3. tonzilitis (streptokoková angina)
4. glomerulonefritis
5. bakteriální endokarditis
pasuliatko
06.03.11,08:31
máte potvrdené,že sa jedná o streptokoka?
kaivorus
06.03.11,19:54
áno , mám skúsenosti s liečbou streptokoka..., liečim to biorezonanciou, zistím po ktorého ide , haemolyticus, pneumonia, bovis, agalactia,..., čiže nie je streptokok ako streptokok, väčšinou súčasťou streptokoka je aj iný mikroorganizmus.
viac cez súkr. správu...
Ekonomka-SR
12.05.11,18:36
áno , mám skúsenosti s liečbou streptokoka..., liečim to biorezonanciou, zistím po ktorého ide , haemolyticus, pneumonia, bovis, agalactia,..., čiže nie je streptokok ako streptokok, väčšinou súčasťou streptokoka je aj iný mikroorganizmus.
viac cez súkr. správu...
dobrý deň,
tiež mám dlhodobé problemy so streptokokom,liečila som sa antibiotikmi, beriem probiotika, lieky na podporu imunity, ale som tam, kde som bola aj pred pol rokom. prosím poradte mi.
dakujem.
lienkam
14.05.11,15:28
malo by pomoct aj koloidne striebro