elchefito
05.03.11,10:58
Zdravím !

Takže dnes mi prišiel poštou rozsudok je tam napísané čo som urobil a čo som teda dostal 12 mesiacov podmienka + 12 mesiacov zákaz činnosti viesť mot. vozidla nič viac však tam nie je. Chcem sa spýtať čo teraz ? Vodičšský preukaz mám ísť vrátiť na políciu kde mi bol vydaní či čo ? Lebo tam nie je napísané nič. A ešte by som mal jednu otázku má niekto skúsenosti s písaním potom o žiadosti o vrátenie možnosti viesť mot. vozidlo po uplynutí polke trestu. Viem že to musím písať na súd a ten o tom musí rozhodnúť na koľko on mi dal zákaz. Potreboval by som hlavne vedieť čo teraz mám robiť nič? Ony to majú nejak zaznamenané alebo mám vrátiť vodičšský preukaz ? Ďakujem za odpoveď !
viktorviktor
05.03.11,11:35
od dátumu napísaného na rozsudku sa neopováž sadnúť za volant a jazdiť, keď by ťa lapli bude to porušenie zákazu činnosti viesť motorové vozidlo,
takže sa zober a vp daj na DI aj tak ti je k ničomu (do 1 mesiaca od dátumu na rozsudku odovzdať),
vyhľadávaču daj žiadosť o vrátenie vp a niečo najdeš, ak nie tak napíš žiadosť o vrátenie po uplynutí polovice zákazu, z dôvodu - že, navštevuješ starých rodičov a vozíš ich k lekárovi, jednou dvomi vetami zdôvodniť prečo. podpíšeš a dáš na podateľni OS keď chceš ušetriť poštovné a čakáš,
potom od dátumu rozsudku odpustenia polovice musíš na DI do 1 mesiaca žiadať, resp. vykonať skúšky, v tvojom prípade v skupne akú máš, kto má VP dlhšie v čistiarni ako dva roky - plus, potvrdenie o vykonaní jázd z autoškoly a výsledky od doktora
elchefito
05.03.11,12:13
Zdravím !

Diky moc za odpoveď. Ešte pár detailov by som chcel vedieť. Ten vodičák je nutné na políciu ísť odovzdať či nie ? A ešte jedna vec po odpustení polke trestu do mesiaca žiadať na polícii o preskúšanie z testov sa žiada písomne taktiež ?
viktorviktor
05.03.11,17:16
je pravda že aj polícia dostane rozhodnutie , ale vp zanes na di, vyhneš sa pokušeniu jazdiť. a podozreniu že jazdíš ďalej
, do mesiaca musia byť vykonané testy od dátumu rozhodnutia, nie podania žiadosti, polícia tiež dostane rozhodnutie,ale čert vie od ktorého dátumu začnú počítať mesiac, či podľa rozhodnutia alebo kedy dostanú rozhodnutie,
misoft
05.03.11,18:39
+ to bude pre teba "dobrý" bodík u policajtov, keď budeš žiadať o vrátenie VP po uplynutí 1/2 zákazu.
Oni si totiž setsakramenstky pamätajú, keď niekoho musia k niečomu vyzývať, ale keď iniciatívne niekto plní rozhodnutie na rozsudku - vedia to (možno niektorí) aj oceniť.
elchefito
29.05.11,14:07
Zdravím zachvíľu mi uplynie polka trestu a pôjdem písať na súd o odpustení polky trestu a vrátenie vodičs. preukazu. Má niekto skúsenosti s tým ako tento list písať čo doňho treba uviesť mohli by ste sa mi niekto ozvať viem len že sa má písať voľnou rukou a uviesť nejaký dôvod pre vrátenie vodič. preukazu mohol by mi niekto aj poslať ak má nejaký vzor lebo fakt neviem ako to napísať. Veľmi pekne vopred ďakujem.