rex62
05.03.11,11:42
Dobrý deň,
Napriek preštudovaniu súvisiacich tém sa radšej spýtam :
Manželia sú obaja zamestnaní, vlastnia byt v BSM ktorý prenajímajú od 08/2010, príjem spolu za 5 mesiacov je 1400,- eur. Príjem delia dvomi 1400:2=700,- eur. Keďže príjem z prenájmu je pre každého z nich oslobodený do výšky 925,95, vychádza výsledný príjem z prenájmu 0 pre oboch. Musia napriek tomu vyplniť tlačivo B, kde vlastne len poopisujú príjmy zo zamestnania a z prenájmu uvedú 0 ? Ak áno, treba k DP ešte niečo doložiť ? Pomohla by odvolávka na paragraf, ktorý o povinnosti podania alebo nepodania priznania pri prenájme pojednáva.
Ďakujem
mysimis
05.03.11,10:51
Ja som riešila podobný prípad tým, že som napísala na DÚ /nakoľko majú vydané DIČ/, že príjem z prenájmu bytu nedosiahol sumu 925,95 € a z uvedeného dôvodu sa DP nepodáva.
rex62
07.03.11,07:06
Ďakujem za reakciu, hoci teraz fakt neviem, či by nebolo istejšie DP radšej podať a vyhnúť sa možným problémom s DÚ. Neviem, či písomné oznámenie DÚ postačuje - hoci ako riešenie sa mi to zdá jednoduché a logické. Ak je zo zákona povinnosť podať DP a ja to neurobím, čaká ma automaticky pokuta.