marian01
05.03.11,12:09
pri otvoreni pomocou Acrobat Readeru naskoci hlaska "Pouzivatel nie je aktivovany"
Zoltan Miklos
05.03.11,11:45
robi ti to pri jednom konkretnom pdf subore, alebo pri akomkolvek pdf subore?
ja osobne acrobat reader nemam rad, lebo mi hrozne zahlti pocitac a stale chce stahovat nejake update-i, tak som si nainstaloval PDF XChange Viewer. je to aplikacia, ktora si vyzaduje ovela menej pama:te, nez acrobat, takze odporucam nainstalovat (tunak ku stiahutiu: http://www.tracker-software.com/product/downloads )
misoft
05.03.11,12:45
Na *.pdf-ka je dobrý aj Foxit Reader: http://www.foxitsoftware.com/pdf/reader/
(A "nežerie" toľko miesta ako Adobe Acrobat Reader.)
Stefan2005
05.03.11,13:01
..ja osobne acrobat reader nemam rad, lebo mi hrozne zahlti pocitac a stale chce stahovat nejake update-i, tak som si nainstaloval PDF XChange Viewer. je to aplikacia, ktora si vyzaduje ovela menej pama:te, nez acrobat, takze odporucam nainstalovat...

a si si istý, že PDFXchange Viewer je podporovaný i zo stránok DRSR (pri tvorbe daňových priznaní) ?
Zoltan Miklos
05.03.11,13:21
Stefan2005, nie som si isty. takze skus a daj vediet ;-)
marian01
06.03.11,06:45
dakujen za rady. Vyskusal som PDF XChange Viewer aj Foxit Reader, ale nejde to otvorit.
Robi mi to pri viacerych suboroch (nie su zo stranok DRSR). Hlasi mi chybu "This document is encryptyd by some unsupported security handler".
Zoltan Miklos
06.03.11,07:02
to znamena, ze autor dokumentov nastavil ich zaheslovanie, resp. obmedzenie pouzitia.
navyse pouzil nestandardny security plugin. pokial mas dokumenty legalne, mal by si sa teda obratit na autora, aby si ten 'security handler' poskytol. bude to nejaka instalacka, ktoru si najpravdepodobnejsie mozes stiahnut z webstranky zdroja dokumentov.
ja som mal nieco podobne, ked som dostal pdf zabezpecene proti tlaci dokumentu. musel som si najprv nainstalovat security handlera, inac sa mi to PDF neotvorilo. potom, ked sa mi to otvorilo, nemohol som ani kopirovat text, ani ho vytlacit, iba citat z obrazovky - co vsak bolo v sulade s podmienkami pouzitia daneho dokumentu.
miro_mr
06.03.11,07:03
Ahoj z hlasenia vyplyva ze dokument niekto zasifroval pomocou hesla.
Ak poznas heslo a dostavas toto hlasenie potom to vyzera ze pdfko bolo zasifrovane nejakym programom, ktory nie je kompatibilny so standardom PDF.
miro
marian01
08.03.11,15:08
dakujem za Vase reakcie. Bude to tym, ze subory su z platenej stranky a kedze predplateny cas vyprsal, uz sa nedaju citat.