mifri
05.03.11,12:52
Dobrý deň, prosím o pomoc - ak si zamestnanec uplatňoval počas roka odpočítateľnú položku na daňovníka, môže pri ročnom zúčtovaní dane žiadať o zamestnaneckú prémiu? Ostatné podmienky spĺňa. Ďakujem.
mysimis
05.03.11,11:54
Ak spĺňa podmienky nároku na zamestnaneckú prémiu nevidím dôvod prečo by si ju nemohol požiadať. Nezdaniteľná suma nesúvisí s nárokom na zamestnaneckú prémiu.
mifri
05.03.11,12:11
nebudete mi veriť, ale je to materiál zo stránky www.drsr.sk pod názvom odpovede na otázky k problematike nároku na zamestnaneckú prémiu, otázka č. 13, ak máte možnosť pozrite to.
ladyrs
05.03.11,12:19
nebudete mi veriť, ale je to materiál zo stránky www.drsr.sk pod názvom odpovede na otázky k problematike nároku na zamestnaneckú prémiu, otázka č. 13, ak máte možnosť pozrite to.

veríme ti, lebo väčšina nás tam chodí, a poznáme to :D:D
mifri
05.03.11,12:19
mysimis
05.03.11,12:26
našla som to tu http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/ot_zam_prem_2011.pdf


Ale v otázke č. 13 znie, ak použije odpočítateľnú položku na manželku.....
mifri
05.03.11,12:36
Zamestnanec má možnosť pri splnení podmienok uvedených v § 32a zákona o dani z príjmov
uplatniť si namiesto nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka nárok na zamestnaneckú
6
prémiu. Uplatnenie nároku na zamestnaneckú prémiu a zníženie základu dane o nezdaniteľnú
časť základu dane na daňovníka súčasne je vylúčené.
Takto začína ich odpoveď, kto sa v tom má vyznať.
ewita888
05.03.11,13:01
Zamestnanec má možnosť pri splnení podmienok uvedených v § 32a zákona o dani z príjmov
uplatniť si namiesto nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka nárok na zamestnaneckú
6
prémiu. Uplatnenie nároku na zamestnaneckú prémiu a zníženie základu dane o nezdaniteľnú
časť základu dane na daňovníka súčasne je vylúčené.
Takto začína ich odpoveď, kto sa v tom má vyznať.
ak splňaš podmienky, máš nárok na ZP a aj NČZD na seba ... nebudeš nám veriť, ale je to tak.. :)