Majočka
05.03.11,14:01
Vediem účtovníctvo jednej veterinárke a ona nakupuje lieky, striekačky, injekcie... v jednej firme. Mám to účtovať ako tovar? Predo mnou to účtovníčka takto účtovala. Vydané faktúry - OF účtovala ako predaj výrobkov a služieb. Na faktúre je uvedené: veter. úkony ... suma, použité lieky a materiál ... suma, cestovné náklady ... suma. Ide mi o to, že vo výkaze o príjmoch a výdavkoch mám účtovaný nákup tovaru a predaj nemám, mám len predaj výrobkov a služieb. Tá veterinárka nemá obchod. Je to účtované správne, alebo to mám nejako opraviť?
ani1
05.03.11,13:19
si myslím že skôr materiál....veď to ona použije, nie? teda aspoň časť z toho pri ošetrovaní atď... ale počkajme na radu skúsených účtovníkov, ja by som dala materiál...
Heni
05.03.11,13:24
Vediem účtovníctvo jednej veterinárke a ona nakupuje lieky, striekačky, injekcie... v jednej firme. Mám to účtovať ako tovar? Predo mnou to účtovníčka takto účtovala. Vydané faktúry - OF účtovala ako predaj výrobkov a služieb. Na faktúre je uvedené: veter. úkony ... suma, použité lieky a materiál ... suma, cestovné náklady ... suma. Ide mi o to, že vo výkaze o príjmoch a výdavkoch mám účtovaný nákup tovaru a predaj nemám, mám len predaj výrobkov a služieb. Tá veterinárka nemá obchod. Je to účtované správne, alebo to mám nejako opraviť?

zjednodušene povedané, tovarom je to, čo sa predá ďalej v pôvodnom stave bez akejkoľvek úpravy, takže v tomto prípade by som tie striekačky a injekcie určite zaúčtovala ako materiál.
mysimis
05.03.11,13:24
Ja si myslím, že je to pre veterinárku materiál a pri predaji by som účtovala predaj výrobkov a služieb.