andyd17
05.03.11,16:28
Dobrý deň!
Prosím veľmi pekne o radu! Prečítala som všetky príspevky, ktoré ja potrebujem. Teraz uz by som chcela začat v programe účtovať! Len neviem teraz, keď som prevzala od predošlého majitela skolsky bufet - boli tam pouzivane veci ako chladnička, reg pokladna, stoly..dal mi kupnu zmluvu. Vsetky veci na jednej zmluve - v cene 260 eur. Chcela som to teraz zaučtovať, len neviem, že: keď to dam ako drobný majetok (materiál ) a hned budem aj pouzívať, potom dám v ten den na sklad ako príjemku a hned zo skladu s výdajkou do spotreby? potom to nebudem mať vo výkaze MaZ? A tu evidenciu o drobnom HM možem aj napr v exceli viest (čo tiež nebude vo výkaze MaZ)? Treba dať aj na sklad aj do evidencie?
Druha moja otázka, či mam rozúčtovať tie položky? Alebo ked je to na jednej zmluva dať spoločne do jedného riadku nákup drobného majetku? Ďakujem velmi pekne za skoru odpoved! Rozmyslam,rozmyslam, len nie som si ista.
S pozdravom
Andrea
andyd17
05.03.11,21:11
Veľmi pekne Vás prosím o radu! Potrebujem veľmi! Ďakujem pekne! Pekný večer!
Věra Deptová
08.03.11,19:38
V PÚ - áno, materiál ale predpokladám, že Vy účtujete v JÚ. V JÚ - nákup drobného majetku cez analytiku priamo do materiálu a následne zaradiť do evidencie Drobného majetku / karta DM, kniha DM /. Pri zaradení DM sa eviduje okrem iných informácií aj dátum nákupu, dátum zaradenia do používania atď.. Majetok sa rozdelí na ks. Napr.chladnička, stoličky, stôl ale napr.PC a tlačiareň spojiť do jedného celku, pretože tlačiareň bez PC je nefunkčná.:)
Věra Deptová
08.03.11,19:43
Dodatok: rozdelenie majetku na ks som myslela len v knihe drobného majetku ale v peňažnom denníku sa to zaúčtuje spolu.;)
Zita5
08.03.11,19:50
V PÚ - áno, materiál ale predpokladám, že Vy účtujete v JÚ. V JÚ - nákup drobného majetku cez analytiku priamo do PR a následne zaradiť do evidencie Drobného majetku / karta DM, kniha DM /. Pri zaradení DM sa eviduje okrem iných informácií aj dátum nákupu, dátum zaradenia do používania atď.. Majetok sa rozdelí na ks. Napr.chladnička, stoličky, stôl ale napr.PC a tlačiareň spojiť do jedného celku, pretože tlačiareň bez PC je nefunkčná.:)

Krátkodobý majetok pri jeho nákupe evidujeme v Knihe krátkodobého majetku a účtujeme do materiálu , nie do prevádzkovej réžie.
tina.mm
09.03.11,07:04
Dobrý deń.
Drobný majetok má SZČO evidovaný v evidencii drobného majetku. Vykazuje sa jeho zostatok k 31.12.2010 aj do výkazu majetku a záväzkov?
Ďakujem.
dogicka
09.03.11,08:49
Dobrý deń.
Drobný majetok má SZČO evidovaný v evidencii drobného majetku. Vykazuje sa jeho zostatok k 31.12.2010 aj do výkazu majetku a záväzkov?
Ďakujem.

Nie, drobný majetok vo výkaze o MaZ nejde.
andyd17
16.03.11,20:27
Ďakujem všetkým za odpoveď!!
certik
28.03.11,07:28
Prosím vás pekne o radu: SZČO prerušila živnosť k 11.10.2010. Dňa 04.11.2010 predala drobný majetok ako barový pult,stoličky, registračnú pokladnicu, ktoré používala na podnikanie v roku 2009za celkovú sumu 4170 €. Za rok 2010 nedosiahla žiadny príjem. Preto sa chcem opýtať, či tento drobný majetok (predaný po prerušení živnosti) bude predmetom dane za zdaňovacie obdobie 2010.
Vopred ďakujem za odpoveď.