izabelia
05.03.11,19:32
prosim, objasnite mi kolko papierov treba dat zamestnavatelovi ak som na pnke.
viem, ze so zelenym chodim na kontroly, biely s cervenym davam zamestnavatelovi, ale mne dr. dala az dva zelene... nezmylila sa? teraz mi skoncila RD, ale dr. ma vypisala, pretoze cakame dalsie dieta.
janaGT
05.03.11,18:42
zelený - s ním chodíš na kontroly
čierny - odovzdáš zamestnávateľovi, ten slúži na vyplácanie pre prvých 10 dní,
červený - ten dáš tiež zamestnávateľovi, zam. ho po 10 dňoch PN posiela na sociálnu poisťovnňu
izabelia
05.03.11,19:13
mne dala dr. dva zelene... takze sa zmylila? lebo moj zamestnanec si vzal aj ten jeden zeleny, spolu s ciernym a cervenym. to by snad ekonomka mala vediet, co ma posielat na socialku, nie?
Katy a R
05.03.11,19:16
mne dala dr. dva zelene... takze sa zmylila? lebo moj zamestnanec si vzal aj ten jeden zeleny, spolu s ciernym a cervenym. to by snad ekonomka mala vediet, co ma posielat na socialku, nie?

v hornej časti - pod hrubou čiarou by malo byť napísané kam sa konkrétna časť odovzdáva ....;)
II.a - zamestnávateľ (čierna),... červená - pre SP, .. zelená - legitimácia, a po skončení .. Hlásenie o ukončení DPN (IV)
izabelia
05.03.11,20:13
mam DVA zelene ROVNAKE papiere, nemal by jeden patrit doktorke??? s jednym chodim na kontroly a druhy zeleny som dala ekonomke a nenamietala...
Katy a R
05.03.11,20:35
mam DVA zelene ROVNAKE papiere, nemal by jeden patrit doktorke??? s jednym chodim na kontroly a druhy zeleny som dala ekonomke a nenamietala...

.. rovnaké určite nie sú ... prečítať treba, čo je na nich!
Ingrid G.
06.03.11,18:36
Časť II (ružový) a časť IIa (čierny) patrí zamestnávateľovi, so zeleným sa chodí k lekárovi na kontrolu. Čierny - II- zam-teľ spolu s potvrdením posiela SP - ak PN je dlhšia ako 10 dní.

Občas sa stáva, že lekár omylom dá pacientovi aj ďalší zelený, ktorý obvykle posiela lekár Sociálnej poisťovni - ak mi spolu s časťou II a IIa zamestnanec donesie aj tento zelený pre SP, tak tento doklad pošlem Sociálnej poisťovni, takže ak si ho nechala u zamestnávateľa a ten nenamietal, predpokladám, že ho pošle SP - takže je to OK.
izabelia
07.03.11,07:23
Časť II (ružový) a časť IIa (čierny) patrí zamestnávateľovi, so zeleným sa chodí k lekárovi na kontrolu. Čierny - II- zam-teľ spolu s potvrdením posiela SP - ak PN je dlhšia ako 10 dní.

Občas sa stáva, že lekár omylom dá pacientovi aj ďalší zelený, ktorý obvykle posiela lekár Sociálnej poisťovni - ak mi spolu s časťou II a IIa zamestnanec donesie aj tento zelený pre SP, tak tento doklad pošlem Sociálnej poisťovni, takže ak si ho nechala u zamestnávateľa a ten nenamietal, predpokladám, že ho pošle SP - takže je to OK.
dakujem Ingrid, uz som spokojnejsia.