mandyla
06.03.11,06:40
Naši priatelia žijú a pracujú v Nemecku,ich školopovinné deti 7 a 9-ročné tam riadne chodia do nemeckej školy ale musia sa učiť všetko čo sa učia deti na Slovensku.Na konci školského roka musia skladať skúšky u nás a sú riadne klasifikované. Rodičia sú lekári, učiť vlastné deti na úrovni aby skúšky zvládli, ich veľmi zaťažuje. Prikazuje im to nejaký zákon alebo to pochopili zle? Nemajú na výber? Za vaše rady vopred ďakujem.
pe.pe
06.03.11,06:04
Naši priatelia žijú a pracujú v Nemecku,ich školopovinné deti 7 a 9-ročné tam riadne chodia do nemeckej školy ale musia sa učiť všetko čo sa učia deti na Slovensku.Na konci školského roka musia skladať skúšky u nás a sú riadne klasifikované. Rodičia sú lekári, učiť vlastné deti na úrovni aby skúšky zvládli, ich veľmi zaťažuje. Prikazuje im to nejaký zákon alebo to pochopili zle? Nemajú na výber? Za vaše rady vopred ďakujem.

Zdravim,

rodicia deti nemaju na vyber...kedze ide o deti, na ktore sa vztahuje plnenie povinnej skolskej dochadzky a su obcanmi SR, musia respektovat skolsky zakon 245/2008 v zneni nesk. predpisov. Odporucam oddiel treti, od §19.
§23 pism. b) hovori prave o tejto osobitnej forme plnenia povinnej sk. dochadzky a §25 ods.5 dava povinnost ziakom vzdelavanym v zahranici vykonat skusky.
Akurat je moznost nedavat deti preskusat kazdy rok, ale napr. po ukonceni 4. rocnika a 9. rocnika. Zaroven by som sa snazil dohodnut na vykonani skusok len z niektorych predmetov (urcenie predmetov skusky je v kompetencii riaditela slovenskej skoly), standardne sa skusa slovensky jazyk a dalsie predmety, pokial sa obsahom odlisuju od nasich, mam na mysli najma predmety, ktore sa vztahuju na specifika krajiny, v ktorej deti ziju - vlastiveda, geografia, dejepis.
Tinusha
13.06.12,12:54
Dobry den, zaradim to sem, aby som zbytocne neotvarala dalsiu temu. Mam prosbu. Mozeme cez prazdniny zamestnat 16 rocne dievca, ktore ukoncuje povinnu 10 rocnu skolsku dochadzku? Myslim tym bude mat ukoncenu skolsku dochazdku 30.6 alebo az 31.8? Dakujem, Tina
Retuska
13.06.12,12:59
povinna skolska dochadzka sa myslim ukoncuje az 31.8 pokal sa pamatam,ked som chodila do skoly :D co nebolo tak davno :)
andyl11
13.06.12,17:10
az 31.08
Tinusha
13.06.12,17:33
Tak to ste ma teda nepotesili, ale dakujem za odpovede.