ERKO
06.03.11,07:35
Dobrý deň môže mi niekto pomôct ohľadom evidovania zálohovej faktúry v programe OBERON????
Danielam
06.03.11,09:16
ahoj čo konkrétne potrebuješ pomôcť??? otvoríš knihu záväzkov, dáš nový a vyberieš si zálohová faktúra a už postupuješ ako pri došlej faktúre.
ERKO
07.03.11,06:21
Hej to je mi jasné.
Zaevidujem zálohovú faktúru bez DPH.
Potom keď to vyplatím v peňažnom denníku už zaúčtujem s DPH, a keď mi príde faktúra urobím faktúrú na odpočet DPH, je to tak správne???
Danielam
07.03.11,14:25
Hej to je mi jasné.
Zaevidujem zálohovú faktúru bez DPH.
Potom keď to vyplatím v peňažnom denníku už zaúčtujem s DPH, a keď mi príde faktúra urobím faktúrú na odpočet DPH, je to tak správne???
ano ked ti príde faktúra tak dáš nový klikneš na záloha a vyberieš si zálohoovu ktora k nej patrí riadne ju zaeviduješ priradíš typ DPH tam ti to pekne vysporiada so zálohou a už len interným dokladom preučtuješ DPH v peňažnom denníku ...lebo základ dane bol zaučtovaný v rámci úhrady a ty si už len vysporiadaš DPH.
ERKO
08.03.11,07:52
Ďakujem Danielam ty robíš učtovníctvo s OBERON???
Danielam
09.03.11,20:03
Ďakujem Danielam ty robíš učtovníctvo s OBERON???
hej robím ale mám v ňom dosť medzery ale ked viem poradím :)a tento úkon robím so zálohovými fa dosť často. Ja si teraz neviem poradiť so vzájomným započítaním faktúr. Teoreticky to viem že 321/311 ale neviem to urobiť technicky. Poraďte prosím kto viete. Ďakujem.
ERKO
10.03.11,08:19
Ja robím v JÚ, takže to neviem ako sa robí zápočet v PÚ
Melnick
10.03.11,08:24
hej robím ale mám v ňom dosť medzery ale ked viem poradím :)a tento úkon robím so zálohovými fa dosť často. Ja si teraz neviem poradiť so vzájomným započítaním faktúr. Teoreticky to viem že 321/311 ale neviem to urobiť technicky. Poraďte prosím kto viete. Ďakujem.
Daniela, ID nepeňažnou operáciou zaúčtuješ sumu tak v záväzkoch , ako aj v pohľadávkach.