beforegod
06.03.11,09:50
Moze byt spisana dohoda o poskytnutí priestorov na zamocnicke prace s najomcom priestorov? ...neslo by o prenajimatelsku zmluvu ale len formalnu dohodu pre ucely uradu prace, ktory mi ma poskytnut dotaciu.
a_je_to
06.03.11,09:19
Taká dohoda môže byť spísaná ... ak bude aj dodržiavaná. To znamená, že budeš platiť nájomné a prenajímateľ bude registrovaný na daňovom úrade.pre daň ... z prenájmu. Dotácia vyplatením nekončí, v určenej lehote sa skúma, ako sa využila pre zníženie nezamestnanosti. Ako som to doposiaľ pochopil ja, tak Porada je seriózna stránka, kde sa rady pre protizákonné chytráčenie a pre subvenčné podvody neposkytujú. Ale ... skús sa dohodnúť s pracovníkom úradu medzi štyrmi očami, že ... ak to vyjde, tak ani on neobíde naprázdno .... možno sa k vám dvom pridá. Je to síce také "varehovské" podnikanie, ale možno vám klapne a všetci traja budete šťastní ... ako ste zas raz dobehli tento úbohý štát.
beforegod
06.03.11,09:51
skor som myslel ze ci je ta moznost spravit len dohodu o pouzivani priestorov. lebo dotycni to ma len v prenajme a ja bysom vyuzival teto priestory napr. 20h tyzdene a neoplati sa mi zobrat do mesacneho najmu. cize ci sa moze spravit dohoda s najomcom priestorov ze mi umozni pouzivat cast jeho priestorov. ospravedlnujem sa za chaoticke zformulovanie mojich otazok.
a_je_to
06.03.11,12:09
Ak sa obidve strany dohodnú na takej dohode, tak určite možno. Ak používanie tých priestorov je potrebné na dosiahnutie príjmov, ak je to preukázateľné, možno výdavok za poskytnutie priestorov uplatniť ako daňový výdavok. Ak to úrad práce uzná ako jeden z výdavkov na čerpanie dotácie, tak tiež možno. Pre všetky tri prípady je dôležitý fakt, že to nespochybniteľne vedie k dosahovaniu príjmov ... a k splneniu účelu dotácie. Je to jedna z foriem podnájmu, ktorá je možná ... ak nájomca nemá podnájom inej osobe zakázaný prenajímateľom v svojej zmluve.