Kaja.K
20.12.05,09:31
Pekný deň prajem všetkým!
Prosím o radu, či musím aj záväzky dávať odsúhlasovať písomne alebo faxom, mailom... našim veriteľom. Ani v §29 a §30 zákona o účtovníctve som to nevyčítala doslovne, alebo možno vyčítala a nepochopila správne:o
Vie mi niekto poradiť??? Ďakujeeeeem!
evelien
20.12.05,09:31
Radsej postou. My sme k jednej dodavke nemali dodaci list, ale mali sme original odsuhlasene zavazky, takze ked nam odberatel neuhradil za dodavku ani po mnohych vyzvach, mali sme nieco v rukach, co obstalo na sude.
tonkat
20.12.05,09:34
Radsej postou. My sme k jednej dodavke nemali dodaci list, ale mali sme original odsuhlasene zavazky, takze ked nam odberatel neuhradil za dodavku ani po mnohych vyzvach, mali sme nieco v rukach, co obstalo na sude.
Ale ona sa pýta na záväzky, pohľadávky to je vo vlastnom záujme.
KEJKA
20.12.05,09:42
každý by si mal vo vlastnom záujme odsúhlasiť svoje pohľadávky. Čiže záväzky by ste odsúhlasili týmj, že by ste si nechali z došlej pošty žiadosti o potvrdenie pohšadávok vašich veriteľov.
Ale v prípade, že evidujete závňzky, ktoré nik neurguje, je potrebné ich inventarizovať, t.j. aj odsúhlasiť s veriteľom. Lenže v žiadnom prípade mu neposielajte list s rozpisom vašich záväzkov, iba všeobecne koncipovaný list s výzvou .... AK EVIDUJET voči nám nejaké pohľadávky, pošlite súpis, i.....
Kaja.K
20.12.05,11:38
Dakujem velmi pekne, akosi mi uslo, ze vlastne oni by si tiez mali inventovat svoje pohladavky voci nam... co uz, prepracovanost pre Vianocami :-)

Prajem vsetkym krasne sviatky, plne pohody a lasky, vela darcekov a stastny novy rok!!!
evelien
20.12.05,13:52
Ale ona sa pýta na záväzky, pohľadávky to je vo vlastnom záujme.
:D Tak nic, zasa som chcela byt mudra. :o