daniela-D
06.03.11,12:19
Máme babku choru, rok bola imobilna z dovodu ze sa jej urobili zrazeniny krvy v nohach. po roku sa dokazala postavit saama z postele, avsak znova pocituje bolesti, noh, tuhnu jej, citi v nich mravencenie..atd.
Má cukrovku a zvyseny krvny tlak, vyskusali me kadejake vitaminy, atd...
poradili nam arginin- (je to aminokyselina, ktora rozsiruje cievy, rozprudi krv). telo vraj nevie vyrobit dostatok aminokyselin.
Chcela by som vsak radu ci mozme v mensich davkach podavat tutu aminokyselinu babke aby sme jej vedeli pomoct z tymyto problemami??
lujza.j
06.03.11,12:16
vytvoriť správnu hustotu krvi je veľmi dôležité pre život, určite by som zašla k lekárovi aby ju nastavili na lieky ktoré užívaním vytvoria správnu hustotu.
daniela-D
06.03.11,12:33
vytvoriť správnu hustotu krvi je veľmi dôležité pre život, určite by som zašla k lekárovi aby ju nastavili na lieky ktoré užívaním vytvoria správnu hustotu.
myslim ze keby nasi lekari sa drzali tohto co ste prave napisali tak babka nemusela lezat rok na posteli, ppol roka sa stazovala na nohy, a nic si z toho nerobili, ziadne vysetrenia nic, raz spadla z noh nevedela stat sli sme na pohotovost, dali jej lieky a domov, a o par dni ju museli hospitalizovat a podstupila aj operaciu.
cize tak je to. preto sa jej snazime pomoct aj kadejakymi vitaminmi atd.. a myslim ze arginin nikomu by nemal uskodit naopak len pomoct, ale tak pre istotu sa pytam..
lujza.j
06.03.11,12:44
moja babka prežila dve pľúcne embólie, dnes má 86r a je ešte tu, nastavená na liekoch!
terezamaria
06.03.11,12:45
Máme babku choru, rok bola imobilna z dovodu ze sa jej urobili zrazeniny krvy v nohach. po roku sa dokazala postavit saama z postele, avsak znova pocituje bolesti, noh, tuhnu jej, citi v nich mravencenie..atd.
Má cukrovku a zvyseny krvny tlak, vyskusali me kadejake vitaminy, atd...
poradili nam arginin- (je to aminokyselina, ktora rozsiruje cievy, rozprudi krv). telo vraj nevie vyrobit dostatok aminokyselin.
Chcela by som vsak radu ci mozme v mensich davkach podavat tutu aminokyselinu babke aby sme jej vedeli pomoct z tymyto problemami??

Pokiaľ má mravenčenie a tuhnutie v nohách, môže to spôsobovať diabetická neuropatia.
Skús si prečítať:
http://primar.sme.sk/c/4117198/polyneropatia.html

Na diabetickú neuropatiu je dobrým liekom Thiogamma 600, ktorá zlepší stav nervových zakončení. Poraď sa s lekárkou -diabetologičkou.:)
daniela-D
06.03.11,13:14
moja babka prežila dve pľúcne embólie, dnes má 86r a je ešte tu, nastavená na liekoch!
tak sa podakujte lekarom, pretoze mam pocit ze babkina lekarka to vsetko len flaka, ked sme jej chceli vybavit vozik tak mame nechcela ani papiere potrebne dat, az ked som ja-jej vnucka volala tej doktorke ze co to ma znamenat, je jedno na kolko ten vozik bude potrebovat ci rok ci pol roka, predsa potrebuje vozik, tak az potom ako som zvysila hlas nam dala potrebne papiere k tomu pre poistovnu.. a tak sme sa dopracovali. chceli sme zmenit lekarku babke, ale babka nechcela ze tuto ma najblizsie.. takze asi tak..
daniela-D
06.03.11,13:17
Pokiaľ má mravenčenie a tuhnutie v nohách, môže to spôsobovať diabetická neuropatia.
Skús si prečítať:
http://primar.sme.sk/c/4117198/polyneropatia.html

Na diabetickú neuropatiu je dobrým liekom Thiogamma 600, ktorá zlepší stav nervových zakončení. Poraď sa s lekárkou -diabetologičkou.:)
dakujem za radu :-)
urcite zajdeme za jej lekarmi.
terezamaria
06.03.11,14:55
dakujem za radu :-)
urcite zajdeme za jej lekarmi.

Mám s Thiogammou osobné skúsenosti, je dobrá. Sú to prakticky vitamíny.:)