nightbass
06.03.11,12:31
Ahojte idem zalozit moju prvu s.r.o,

Mam otazku, uctovnika si treba zohnat uz od zaciatku podnikania, alebo staci zbierat blocky a faktury pocas celeho roka a potom jednorazovo si zaplatit uctovnika?

Dakujem!
marjankaj
06.03.11,11:44
Ahojte idem zalozit moju prvu s.r.o,

Mam otazku, uctovnika si treba zohnat uz od zaciatku podnikania, alebo staci zbierat blocky a faktury pocas celeho roka a potom jednorazovo si zaplatit uctovnika?

Dakujem!

No môžeš aj tak. Ale si potom aj odkladaj na pokuty, ak sa sám nevyznáš.
Stefan2005
06.03.11,11:46
... uctovnika si treba zohnat uz od zaciatku podnikania, alebo staci zbierat blocky a faktury pocas celeho roka a potom jednorazovo si zaplatit uctovnika?...

Z takto formulovanej otázky mi jednoznačne vyplýva, že bude veľmi dobré si zabezpečiť poskytovanie účtovných a ekonomických služieb už pred založením s.r.o. Vedenie účtovníctva nie je nutné zlo, ale zákonon stanovená povinnosť a zároveň významný zdroj informácií potrebných pre úspešné riadenie firmy....
KEJKA
06.03.11,11:50
...........účtovník podchytí tvoje aktivity, odsleduje podľa vývoja tvoje povinnosti, zabráni pokutám. Všetko v jednom balíčku cenovej ponuky, resp. podľa uzavretej zmluvy. Nepreplatíš, aj účtovníkovi lepšie vyhovuje priebežne ťa usmerniť, zabrániť chybám, ktoré sa po skončení účtovného obdobia ťažko odstraňujú.
V rámci spolupráce môže pomôcť aj pri zakladaní firmy - ušetríš na poplatkoch.
pavol54
06.03.11,12:05
Z takto formulovanej otázky mi jednoznačne vyplýva, že bude veľmi dobré si zabezpečiť poskytovanie účtovných a ekonomických služieb už pred založením s.r.o. Vedenie účtovníctva nie je nutné zlo, ale zákonon stanovená povinnosť a zároveň významný zdroj informácií potrebných pre úspešné riadenie firmy....
Myslím že pýtajúci si otvoril nesprávnu stránku, Varehove stránky sú už pod kontrolou, tam sa už o správnom účtovaní veľa nedozvie, iba že by išiel na osobnú konzultáciu
pavol54
06.03.11,12:14
Ahojte idem zalozit moju prvu s.r.o,

Mam otazku, uctovnika si treba zohnat uz od zaciatku podnikania, alebo staci zbierat blocky a faktury pocas celeho roka a potom jednorazovo si zaplatit uctovnika?

Dakujem!
Na sumarizáciu nákladov priebežne účtovať nepotrebuješ(aj keď je to tvoja povinnosť) ale ako chceš realizovať príjmovú stránku bez priebežného vedenia účtovníctva? Faktúry majú svoje číselné rady, možno aj ERP budeš potrebovať. a ešte nebodaj by si sa prihlásil na dobrovoľného plátcu dph.
Inak ja doteraz účtovníka nemám.
VieraPopluharova
06.03.11,12:20
No a zaujimalo by ma, kde potom zoženieš účtovnú firmu na konci roka, aby spracovala PU, ak budeš mať pár dokladov možno, ale ak nie?
Seriozne učtovné firmy vyťažené na 200 % a ostatní ?Samozrejme nechcem sa teraz tým nikoho dotknúť.
nightbass
06.03.11,18:16
Na sumarizáciu nákladov priebežne účtovať nepotrebuješ(aj keď je to tvoja povinnosť) ale ako chceš realizovať príjmovú stránku bez priebežného vedenia účtovníctva? Faktúry majú svoje číselné rady, možno aj ERP budeš potrebovať. a ešte nebodaj by si sa prihlásil na dobrovoľného plátcu dph.
Inak ja doteraz účtovníka nemám.

Dakujem, robis ucto len sebe? :)



No a zaujimalo by ma, kde potom zoženieš účtovnú firmu na konci roka, aby spracovala PU, ak budeš mať pár dokladov možno, ale ak nie?
Seriozne učtovné firmy vyťažené na 200 % a ostatní ?Samozrejme nechcem sa teraz tým nikoho dotknúť.

Tieto externe firmy robia komplet servis aj s uzavierkou, uctovnymi odpismi, zakaznickou linkou, pomocou s danovym priznanim atd?
Stefan2005
06.03.11,18:33
...Tieto externe firmy robia komplet servis aj s uzavierkou, uctovnymi odpismi, zakaznickou linkou, pomocou s danovym priznanim atd?

všetky seriózne firmy poskytujú vymenované služby (za predpokladu, že si tieto služby objednáš)....