yyakuzaa
06.03.11,13:00
Zdravim. Sem to mozno nepatri ale v podstate sa mi jedna o stavebnu parcelu tak to hodim sem. Mam vyhliadnuty urcity pozemok, ktory by som chcel odkupit a stavat na nom dom. Parcela ale nema zalozeny LV a dane KU je v ROEPe. Je na nej viac vlastmikov, niektoy maju dedictva potvrdene notarom (45%) ale vacsia polovica je neprededena(55%). Je to vlastne po ludoch, ktori nemali deti, alebo sa po dlhsiu dobu ohladom tejto parcely nik po umrti majitelov neprihlasil.
Dopocul som sa ze v takychto pripadoch ich zastupuje pozemkovy fond. Ked budem mat od znamych vlastnikov odkupene vsetky podiely a ostanu uz len tie na PF da sa ohladom tychto podielov kontaktovat PF a odkupit od nich dane zostavajuce podiely? Popripade ak ano, aku cenu pozemku urcuju? Je to uradna, alebo trhova cena. Ak mate nieco podobne za sebou, ako dlho vam to trvalo vybavit?
vratnik
07.03.11,06:17
Najskor sa skontaktujte s regionalou pobockou SPF, lebo SPF nepredava neprededene pozemky. SPF predava za cenu blizku trhovej ceny, ale len za splneni urcitych podmienok (napr. vysporiadania pristup. cesty, vlastnictvo), vybavenie trva niekolko rokov. Dokonca keby ste aj odkupili 45%, tak vam SPF neda suhlas na odclenenie vasich 45%. SPF da suhlas jedine na GP na celu parcelu a to je vam k nicomu pokial budete mat len 45%.