mirka005
06.03.11,13:21
Protest za nové slobodné školstvo
Trápi vás situácia v našom školstve? Možno vás zaujme aktivita Občianskej iniciatívy UM! - protest "Za nové slobodné školstvo".

Dátum: 11.3.2011
Čas: 17:30 hod.
Miesto: Hodžovo námestie, Pred prezidentským palácom v Bratislave

V piatok 11. marca sa uskutoční protest "Za nové slobodné školstvo", ktorý organizuje občianska iniciatíva UM!. Protest je reakciou na súčasný stav slovenského školstva a má za cieľ vyslať jasný odkaz kompetentným orgánom, že zmena tohto stavu je nevyhnutná! Požadujeme postupné zvyšovanie platov učiteľov a profesorov, požadujeme skvalitňovanie zariadenia škôl a s tým súvisiaci prílev financií do tohto sektoru, požadujeme neustále skvalitňovanie procesu výučby pre žiakov, študentov a naše deti do budúcnosti. Kvalita školstva je obrazom každej krajiny a spoločnosti ako takej, preto vyzývame vládu a ministerstvo školstva, aby s budovaním vzdelanostnej spoločnosti na Slovensku unáhlene začali! Ako ukázali posledné udalosti a kroky, súvisiace s plánovaným presunom financií zo vzdelávania či vedy a výskumu, je potreba tento fakt politickej moci pripomenúť nevyhnutná! Na proteste môžete vystúpiť so svojim príspevkom i Vy. Pozvánku na protest obdržia i zástupcovia ministerstva školstva a všetci poslanci NR SR.

Ako sa môžete zapojiť?
x Potvrďte podporu tejto iniciatíve spätným mailom
x Príďte na protest
x Ak máte záujem na proteste vystúpiť s príspevkom napíšte nám mail
x Vytlačte plagát (v prílohe a umiestnite ho vo Vašej škole na viditeľnom mieste)
x Prečítajte výzvu na protest prostredníctvom školského rozhlasu
x Umiestnite výzvu na protest na web stránke Vašej školy
x Prepošlite výzvu na protest ďalším ľuďom či organizáciam

Manifest!
Máme toho dosť! My, študenti, profesori, učitelia, rodičia, starí rodičia či občania tejto krajiny, nie sme spokojní so stavom slovenského školstva, ktoré sa už dlhší čas uberá regresívnou cestou na všetkých jeho stupňoch. Učiteľské povolanie a celkové postavenie takmer úplne strátilo rešpekt a uznanie spoločnosti, k čomu prispieva i nízke finančné ohodnotenie tejto pozície, ako i kvalita celkového stavu slovenského školstva. Na študentov sú kladené širokoobsahové nároky učiva na úkor spoločensky aplikovateľných vedomostí, rozvoja jednotlivých daností a celkového tvorivého potenciálu študentov, ako i prejavenie vlastného názoru, postoja či kritického myslenia. Často krát zastaralé učebnice a nejednotnosť v pravidlách vydávania nových učebníc, ako aj absencia konzultácie so širším spektrom odborníkov v danej oblasti, má za následok zhoršenú kvalitu týchto materiálov. Apelujeme preto za otvorenú diskusiu v tejto oblasti a podniknutie dlhodobých riešení za účasti čo najširšieho spektra učiteľov, profesorov i študentov na jednotnom kanáli! Požadujeme nové kvalitné školstvo pre nás i naše deti! Vyhlasujeme slobodu myšlienok pre slovenské školstvo!

Našim cieľom je otvoriť celospoločenskú diskusiu o stave a možných riešeniach v slovenskom školstve a to za účasti najširšieho možného spektra organizácií, zamestnancov a odborníkov v tejto oblasti, ako i širšej verejnosti.

Protest odo dňa spustenia tejto iniciatívy podporuje vyše 500 študentov, učiteľov, profesorov či riaditeľov škôl.

Viac informácií i na: na e-mailovej adrese: kammerher@gmail.com alebo na telefónnom čísle: 0907 378 958 alebo najdite si stránku iniciativaum.estranky.sk

Občianska iniciatíva UM!
Palisády 55, Bratislava
kammerher@gmail.com
+421 907 378 958
220870
06.03.11,12:30
Nechápte môj príspevok zlom.
Požadujeme, chceme ,protestujeme.Nič viac?Máte len požiadavky ,alebo ponúkate aj riešenia.Nadávať na systém vedia všetci romýšľať sa nechce nikomu.
Sám mám školou povinné deti,a viem o čom zhruba píšete .Bodaj sa vám to podarilo aspoň trochu pohnúť správnym smerom.
mirka005
06.03.11,12:42
Príspevok som dostala na mail a chcela som sa oň podeliť, aby vedelo o tom viac ľudí, učiteľov. Myslím si, že školstvo na Slovensku ide dolu vodou, a hlavne ubúda úcta k učiteľom, sme NIKTO pre rodičov a spoločnosť a preto sa treba prejaviť aj takouto formou.
pavol54
06.03.11,12:51
Príspevok som dostala na mail a chcela som sa oň podeliť, aby vedelo o tom viac ľudí, učiteľov. Myslím si, že školstvo na Slovensku ide dolu vodou, a hlavne ubúda úcta k učiteľom, sme NIKTO pre rodičov a spoločnosť a preto sa treba prejaviť aj takouto formou.
Vieš aké je veľké nebezpečenstvo pre horných x tisíc vzdelané obyvateľstvo?
mirka005
06.03.11,13:06
Ak je to nevhodný príspevok a poškodí ľudí, tak ho vymažte.
220870
06.03.11,13:10
Je vhodný .Čím viac sem budeme prispievať tým viac bude na očiach a tým viac ľudí si to prečíta.
veronikasad
06.03.11,13:12
Príspevok som dostala na mail a chcela som sa oň podeliť, aby vedelo o tom viac ľudí, učiteľov. Myslím si, že školstvo na Slovensku ide dolu vodou, a hlavne ubúda úcta k učiteľom, sme NIKTO pre rodičov a spoločnosť a preto sa treba prejaviť aj takouto formou.
Mirka, školopovinné deti už dávno nemám. Pred pár rokmi som sa s kamarátkou zúčastnila jednej protestnej akcie učitelov v Bratislave (myslím, že to bolo v súvislosti s umeleckými školami). Zo správania učitelov na tejto akcii som mala veľmi zmiešané pocity ...
pavol54
06.03.11,19:29
Na 1 - 5 som mal učiteľku ktorá tuho bila,(samozrejme za naše chyby) dodnes na ňu nenadávam minimálne tam chyby nerobím za čo som dostal , a keby som bol doma spomenul že som dostal, tak mám repete, ale ma aj niečo naučila