Dantess
06.03.11,17:06
Zdravím Vás. Rozpíšem Vám svoj problém s PC a ak by ste mi vedeli poradiť, tak by ma to potešilo.

Jedná sa o problém s internetom. Mám optický od T-com. No PC a router sú spojené ethernetový káblom. Doteraz som mal WIN XP, ale ako som tam hodil WIN 7, tak mi začal padať internet, ALE padanie spojenia to nebude, lebo na druhom PC ide všetko dalej. Čiže mne padne akoby net, ale na druhom PC nič nepadne, takže predpokladám, že chyba je medzi mojim PC a routerom. Skúšal som rôzne testy na ping, atd a všetko vychádza na 99%. Je možné, že sa nenainstaloval správne WIN 7 ??? Mohlo by to spôsobovať takéto problémy ? Ešte info, keď sa odpojí PC od routru, tak na obrázku v centre sietí je žltý trojuholník medzi mojím PC a routrom a červený krížik medzi routrom a netom. Nijak inak sa to nedá napojiť naspať, len reštartom routra. Keď dám diagnostikovať, tak len napíše, že restartoval router a že problémy by sa nemali opakovať... ale samozrejme sa opakujú...

Dik za Vaše rady
Vlado40
06.03.11,20:01
Router je Belkin ?
Dantess
06.03.11,20:31
Router je Belkin ?
áno. a jedno PC (ten čo padá) je napojený cez kábel a druhý (čo ide aj po padnutí toho prvého) je napojený cez WIFI
Vlado40
06.03.11,20:41
Vyskúšaj iný port, alebo aj druhý kábel.Možno že problém bude kábel.Aký je tam firmware v Belkine.
Dantess
06.03.11,20:58
Vyskúšaj iný port, alebo aj druhý kábel.Možno že problém bude kábel.Aký je tam firmware v Belkine.
port som zmenil. Odvtedy mi to padlo len 1x za 3dni (predtym to bolo denne viac krát), ale nemalo by to padnut ani raz. hram totižto jednu hru online, na ktoru sa pripravujem denne okolo hodinky a keby mi to padlo v čase "súboja", tak by to moja psychika nezvládla :D Kábel je tiež nový, nedávno som ho kupoval s PC (asi mesačný).

a čo to je firmware ?
Vlado40
06.03.11,21:04
Firmware riadi celý Belkin.Ako bios pri základnej doske.
Dantess
06.03.11,21:30
Takže. Išiel som tam, dal som check firmware. Vyhľadalo mi to vhodné. Stiahol som, nahral som to do toho a dal som upload, no par sekundách mi vypísalo: Firmware Update Failure: You have attempted to install an incompatible firmware version. Your router will now reboot.

Sám mi navrhol, že to k tomu ide, no nakoniec to napíše, že to je nekompatibilné... nerozumiem
Vlado40
06.03.11,21:44
Skús to sám na stránke. Firmware sa hľadá presne podľa čísla ,ktoré je na spodnej strane routra napr.F5D...
http://en-us-support.belkin.com/app/product/list/q/routers/
Dantess
06.03.11,22:02
dakujem, updatoval som to, tak snad to bude OK. Ešte mi to vypisalo potom, že: konflikt IP iný počítač v tejto sieti má rovnaké IP ako ten Váš. Či niečo na ten štýl... neviem čo to malo byt
Vlado40
07.03.11,13:02
Rezervuj si IP adresy pre jednotlivé PC ,ak sa to bude opakovať a už ta hláška nevyskočí.